ازبکستان به هر گردشگری که در این کشور کرونا بگیرد ۳٫۰۰۰ دلار خسارت می دهد

سایر

ازبکستان مطمئن است که گردشگران بعد از ورود به این کشور به ویروس کرونا مبتلا نخواهند شد. بیش از ۳۳ میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند اما با سیاست های سختگیرانه و سریع در مقابله با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی موثر، تاکنون تنها ۱۹ مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش شده است. در واقع، این کشور چنان از امنیت خود در این مورد مطمئن است که کمپینی به نام «سفر ایمن تضمین می شود» راه اندازی کرده و در صورتی که گردشگران بعد از ورود به این کشور به کرونا مبتلا شوند ۳٫۰۰۰ دلار به آن ها پرداخت خواهد کرد.

شوکت میرزیوووف، رییس جمهور ازبکستان روز سه شنبه گذشته قانونی را در این زمینه امضا کرده که پرداخت ۳٫۰۰۰ دلاری به گردشگران در صورت ابتلا به کرونا در این کشور را ممکن می سازد. عدد ۳٫۰۰۰ دلار در واقع هزینه ای است که برای درمان هر بیمار مبتلا به کرونا در این کشور صورت می گیرد.

سوفی ایبوتسون، سفیر توریسم ازبکستان در بریتانیا در بیانیه ای در این باره چنین گفته است: «ما می خواهیم به گردشگران اطمینان دهیم که آن ها می توانند به ازبکستان بیایند. دولت کاملاً اطمینان دارد که سیاست های امنیتی و بهداشتی که در بخش توریسم به اجرا درآمده است از گردشگران در مقابل کووید-۱۹ محافظت خواهد کرد به طوری که رییس جمهور حاضر است برای این ادعای خود پول هزینه کند: اگر در دوران تعطیلات در ازبکستان به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شدید، ما این موضوع را برای شما جبران خواهیم کرد».

حتما بخوانید
سفر هوایی خیالی در تایوان با اولین تور گردشگری فرضی دنیا و پرواز خیالی در فرودگاه

خسارت 3000 دلاری ازبکستان به گردشگرانی که به کرونا مبتلا می شوند

با این وجود اخطارها و نکاتی در مورد این پرداختی وجود دارد. به منظور دریافت ۳۰۰۰ دلار گفته شده، گردشگران باید با استفاده از راهنماهای تور محلی به گشت و گذار در ازبکستان بپردازند. راهنماهای تور محلی، اسکان و سایت های گردشگری برای تاییدیه گرفتن از دولت مبنی بر اینکه گردشگران دستورالعمل های امنیتی و بهداشتی را رعایت می کنند الزامی است. تاکنون ازبکستان اعلام کرده که درهای این کشور به روی کشورهای با ریسک پایین مانند چین، ژاپن و کره جنوبی باز است. مسافران بریتانیایی و اروپایی نیز به محض ورود به این کشور ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

خسارت 3000 دلاری ازبکستان به گردشگرانی که به کرونا مبتلا می شوند

سیاست پرداخت ۳٫۰۰۰ دلاری به گردشگرانی که در ازبکستان به ویروس کرونا مبتلا می شوند بخشی از سیاست های این کشور به منظور افزایش درآمد خود از صنعت توریسم است، کشوری که قبل از شیوع کرونا این بخش از اقتصادش در حال رشدی قابل توجه بود. سال گذشته، ازبکستان چهارمین بازار جهان در زمینه رشد سریع صنعت توریسم در جهان لقب گرفت. البته این موضوع اولین طرح تشویقی نیست که یک کشور برای ترغیب گردشگران خارجی به سفر در دوران شیوع کرونا ارائه کرده است. مقامات جزیره سیسیل در ایتالیا نیز اعلام کرده اند که نصف هزینه بلیط پرواز و یک سوم هزینه هتل مسافرانی که به این منطقه سفر کنند را خواهند پرداخت در حالی که جزیره کانکون در مکزیک اعلام کرده نیمی از هزینه اقامت مسافران خود را خواهد پرداخت.

خسارت 3000 دلاری ازبکستان به گردشگرانی که به کرونا مبتلا می شوند

دیگر کشورها رویکردی کاملاً متضاد را در پیش گرفته اند. برای مثال کامبوج اعلام کرده که گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند باید یک سپرده ۳٫۰۰۰ دلاری در بدو ورود به این کشور ارائه دهند تا در صورت ابتلا به ویروس کرونا از آن برای هزینه های درمان استفاده شود.

حتما بخوانید
جزییات مرگ مرموز «سها رضانژاد»؛ بانوی طبیعت گرد کرجی

بیشتر بخوانید: درآمدزایی از گردشگری آنلاین: از گردشگری مد تا توریسم بلاگریمنبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود
سایر
صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود

صبحانه یکی از مهمترین وعده های روزانه است. مصرف صبحانه ضروری است و توسط پزشکان توصیه شده. در هتل ها و رستوران ها و اقامتگاه ها یکی از جذاب‌ترین وعده ها صبحانه است. از رنگبندی منحصربه‌فرد صبحانه ها تا تنوع بالای خوراک های گرم و سرد که قدرت انتخاب بالایی …

جذابیت های تنها سفر کردن
سایر
جذابیت های تنها سفر کردن

بیشتر ما سفر های دسته جمعی را دوست داریم. بعضی از ما تجربه سفرهای دو نفره را هم دارند و برخی دیگر با تور هم سفر کرده اند. اما ممکن است تصور کنید که تنهایی سفر کردن بی فایده و خسته کننده است. ما در اینجا مزایای تنها سفر کردن …

چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم
سایر
چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم

در سفر حتماً وسوسه می شوید که از غذاهای خیابانی محلی که به آن سفر کرده اید هم امتحان کنید. به هر شهری که برویم غذا یک ضرورت است. اما خوردن غذای ناسالم ممکن است موجب مسمومیت شود و در صورت مسمومیت سفر به تجربه ناخوشایندی تبدیل می شود. در …