ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر

ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر
سایر

خاندان سلطنتی بوتان

خاندان سلطنتی بوتان پیوندهای خانوادگی خود را با ازدواج خواهر ناتنی پادشاه و برادر زن او تحکیم بخشید.

پرنسس یوفلما ۲۷ ساله که خواهر ناتنی کوچکتر پادشاه جیگمه خسار نامگیل وانگچوک است، دیروز در یک مراسم مخفیانه با داشو تینلای نوربو ۲۸ ساله که خلبان و برادر کوچکتر ملکه بوتان است ازدواج کرد.

این ازدواج یکی دیگر از پیوندهای زناشویی بین اعضای خاندان سلطنتی بوتان است. خواهر بزرگ تر ملکه بوتان که یتسو لامو نام دارد نیز با برادر پادشاه، شاهزاده جیگمه دورجی وانگچوک ازدواج کرده است. جزییات مربوط به ازدواج تازه میان خانواده سلطنتی بوتان تا روز عروسی مخفی نگه داشته شده بود اما در مراسم عقد تصاویر زیبایی از عروس و داماد با لباس های سنتی گرفته و منتشر شد.

ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر

خاندان سلطنتی بوتان

گفته می شود که بعد از موافقت پادشاه، تمامی اعضای خانواده سلطنتی بوتان همگی در مراسم ازدواج پرنسس یوفلما و داشو شرکت کرده اند. ازدواج مخفیانه این دو در پادشاهی کوچکی که در کوه های هیمالیا واقع شده پس از ازدواج ملکه بئاتریس ۳۲ ساله و ادواردو ماپلی موزی ۳۶ ساله در ماه جولای در کاخ ویندسور رخ داد. مشخص نیست که آیا این مراسم عروسی به خاطر شیوع ویروس کرونا مخفیانه برگزار شده یا خیر اما بوتان تنها با ۳۴۶ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در میان جمعیت ۷۵۴,۳۹۴ نفری و بدون هیچ مورد مرگی، یکی از معدود کشورهایی است که توانسته کرونا را به سرعت کنترل کند. بوتان شهرهای بزرگ را به روی گردشگران خارجی بسته و سفر در داخل کشور را نیز محدود ساخته است، علاوه بر اینکه قرنطینه و بستن مدارس در سطح ملی را نیز به کلی اعمال نموده است.

خاندان سلطنتی بوتان

پادشاه جیگمه خسار و ملکه جتسون پما همراه با دو پسرشان

خاندان سلطنتی بوتان

ملکه بوتان، جتسون پما، با خواهرش یتسو لامو و شوهرش شاهزاده جیگمه دورجی وانگچوک که برادر کوچکتر پادشاه است

پرنسس یوفلما فارغ التحصیل دانشگاه جرج تاون و سفیر ورزشی کشورش به شمار می آید، در حالی که شوهرش از خلبانان خطوط هوایی ملی دراک ایر به شمار می آید و پا جای پای پدرش، دوندوپ گیالتشی قرار داده است. مراسم ازدواج این دو در قصر دچنچولینگ در تیمفو برگزار شده است. گفته می شود که این زوج مدتی نامزد بوده و مشخص نیست که شیوه آشنایی آن ها چگونه بوده است.

خاندان سلطنتی بوتان

پادشاه بوتان و ملکه

بوتان یکی از رازآلودترین خاندان های سلطنتی در جهان را دارد اما پادشاه جیگمه خسار یک پادشاه با افکار مدرن است که سنت های سختگیرانه زیادی را نادیده گرفته و قصد دارد درهای کشورش را به روی جامعه جهانی باز کند. او از سال ۲۰۰۶ و پس از کناره گیری پدرش، شاه جیگمه سینگی وانگچوک، قدرت را در دست گرفت. پدرش قدرت مطلق را در این کشور آسیایی در دست داشت و با کناره گیری خود راه را برای ورود دموکراسی و پادشاهی بر اساس یک قانون اساسی متمدنانه فراهم ساخت.

حتما بخوانید
بهترین کشورهای جهان برای کار، دوست یابی و تشکیل زندگی در سال ۲۰۱۹

خاندان سلطنتی بوتان

چندهمسری در بوتان قانونی است و پادشاه ۴ زن دارد که همگی خواهر هستند اما تنها جتسون پما همسر واقعی و رسمی وی و البته ملکه شناخته می شود. کشور بوتان حدود ۴۰ سال پیش درهای خود را به روی خارجی ها باز کرد و به شدت از میراث و سنت های قدیمی مردمان خود محافظت می کند. برای دیدار از مناطق خاصی از این کشور به مجوزهای دولتی نیاز است. بوتان تنها کشور در جهان است که خرید و فروش تنباکو در آن غیرقانونی است. با این وجود می توان حداکثر ۲۰۰ نخ سیگار را با پرداخت مالیاتی به میزان ۲۰۰ درصد وارد کشور کرد.

بوتان

در صورت نداشتن مجوز گمرک بوتان برای وارد کردن سیگار به منظور مصرف شخصی، ممکن است تا ۳ سال زندان در انتظار شما باشد. بی احترامی به خاندان سلطنتی کفر محسوب شده زیرا خاندان سلطنتی تجسم زمینی خدایان انگاشته می شوند. بوتانی ها پیرو خوانشی سختگیرانه از بوداییسم ماهایانایی هستند و از کشتن و قصابی حیوانات خودداری می کنند. در ایام خاصی از سال خوردن گوشت در کشور ممنوع بوده و به همین دلیل خشک کردن گوشت در این کشور بسیار مرسوم است.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

جاذبه ها و زیبایی های کشور بوتان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
قبرستان فکاهی؛ گورستانی در رومانی با قبرنوشته های طنزآمیز درباره مردگان

مرگ همیشه هم غم انگیز نیست، دست کم در این قبرستان رومانی که در آن مردگان بازدیدکنندگان را با داستان زندگی شان سرگرم می کنند. «قبرستان فکاهی» که در دهکده ای در بخش ساپانتای رومانی واقع شده، مجموعه ای است از بیش از هزار صلیب ارتدکس چوبی پر نقش و …

سایر
گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

شاید نقل مکان به یک شهر بزرگ و شروع یک زندگی تازه نهایت رویایی بسیاری باشد. اما همانطور که همه می دانیم، زندگی در شهرهای بزرگ هزینه هایی نیز دارد، به ویژه اگر هنگ کنگ، پاریس یا زوریخ را انتخاب کنید که بر اساس تحقیقات جدید گران ترین شهرهای جهان …

سایر
مجاز شدن مشروبات الکلی و زندگی بدون ازدواج + جرم انگاری قتل‌های ناموسی در امارات

امارات متحده عربی اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد. افزایش آزادی های شخصی نشانگر تغییر در قوانین کشوری است که سعی دارد خود را به یک …