امارات متحده عربی کشور رکوردهای جذاب و هیجان انگیز

سایر

امارات متحده عربی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در کمتر از چند دهه به یک قطب اقتصادی و گردشگری تبدیل شده و توانسته به مقدار قابل توجهی وابستگی این کشور را به اقتصاد نفتی کاهش دهد. با بهره گیری از درآمدهای نفتی، مقامات امارات توانسته اند زیرساخت این کشور را به میزان نسبتاٌ بی سابقه ای توسعه داده و به ویژه در زمینه گردشگری موفق عمل کنند. امارات متحده عربی را کشور رکوردهای گینس می دانند که برخی از بلندترین سازه های جهان را در خود جای داده است. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با برخی از رکوردهای امارات که بیش از ۲۲۰ مورد تخمین زده می شوند آشنا کنیم.

اگر به دنبال هیجان هستید به رأس الخیمه بروید که خانه یکی از طولانی ترین زیپ لاین های جهان به نام پرواز جبل جیس به طول ۲.۸۳ کیلومتر است.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

مسجد ابوظبی یا مسجد جامع شیخ زاید خانه یکی از بزرگ ترین گنبدها در جهان است. این گنبد که ۳۲.۷ متر شعاع داشته و طول آن از نوک تا پایین ۸۵ متر است جاذبه ای حیرت انگیز به مسجد زیبای شیخ زاید می بخشد.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

این مسجد همچنین خانه بزرگ ترین قالی دستباف جهان است که بیش از ۱۲۰۰ نفر یک سال تمام روی آن کار کرده اند. همچنین باید به موزاییک مرمر به مساحت ۱۷۰۰۰ متر مربع اشاره کرد که بزرگ ترین در نوع خود در جهان به شمار می آید.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

العین واهه ای در امارات است که باغ های بسیارز یبایی دارد که یک میلیون گیاه و درخت را در خود جای داده اند.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

دنیای فراری در ابوظبی خانه یک هیولای چرخ دار قرمز رنگ به نام چرخ و فلک فرمولا روسا است که با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت سریع ترین چرخ و فلک جهان به شمار می آید.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

وقتی از جاده های طولانی صحبت می کنیم، امارات متحده عربی طولانی ترین تونل جهان به طول ۲.۷ کیلومتر را بین خور فکان و شارجه احداث کرده است.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

فواره نخل دبی که در جمیره واقع شده خانه فواره هایی است که می تواند آب را تا ارتفاع ۱۰۵ متری به هوا بفرستد.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

قاب دبی در پارک زابیل رکورد بزرگ ترین قاب عکس جهان را به خود اختصاص داده است.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

مشهورترین رکورددار امارات برج خلیفه است که ۲۷۱۶ فوت ارتفاع دارد. برج خلیفه دو برابر ساختمان امپایر استیت در نیویورک ارتفاع داشته و ارتفاع آن سه برابر برج ایفل در پاریس است.

رکوردهای منحصربفرد امارات متحده عربی

در سال ۲۰۱۸، هتل گوورا با ارتفاع ۳۵۶ متر به بلندترین هتل در جهن تبدیل شد و رکورد گینس در این زمینه را به نام خود ثبت کرد.

بیشتر بخوانید: عکس های هوایی و سرگیجه آور یک عکاس خلاق از خط افق همیشه در حال تغییر دبی

حتما بخوانید
جزییات مرگ مرموز «سها رضانژاد»؛ بانوی طبیعت گرد کرجیمنبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
قبرستان فکاهی؛ گورستانی در رومانی با قبرنوشته های طنزآمیز درباره مردگان

مرگ همیشه هم غم انگیز نیست، دست کم در این قبرستان رومانی که در آن مردگان بازدیدکنندگان را با داستان زندگی شان سرگرم می کنند. «قبرستان فکاهی» که در دهکده ای در بخش ساپانتای رومانی واقع شده، مجموعه ای است از بیش از هزار صلیب ارتدکس چوبی پر نقش و …

سایر
گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

شاید نقل مکان به یک شهر بزرگ و شروع یک زندگی تازه نهایت رویایی بسیاری باشد. اما همانطور که همه می دانیم، زندگی در شهرهای بزرگ هزینه هایی نیز دارد، به ویژه اگر هنگ کنگ، پاریس یا زوریخ را انتخاب کنید که بر اساس تحقیقات جدید گران ترین شهرهای جهان …

سایر
مجاز شدن مشروبات الکلی و زندگی بدون ازدواج + جرم انگاری قتل‌های ناموسی در امارات

امارات متحده عربی اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد. افزایش آزادی های شخصی نشانگر تغییر در قوانین کشوری است که سعی دارد خود را به یک …