بازار پرچم کجاست؟
ایرانگردی

بازار پرچم تهران در این موقع از سال که مصادف است با آغاز محرم و شروع عزاداری مردم در هیئت‌ها، پر رفت و آمدترین روزهای خود را سپری می‌کند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ توسط سعیده خلیلی‌صفا به‌روزرسانی شده است.

هر سال با نزدیک شدن ماه محرم و در طول دهه اول این ماه، مردم با برپا کردن تکیه‌ها به استقبال این ماه می‌روند. برای برپا کردن هیئت‌ها به لوازمی نیاز است که آن‌ها را می‌توانید در «بازار پرچم» بیابید. با بروکجا همراه باشید تا با هم راه‌های دسترسی به این بازار را بررسی کنیم.

هر آنچه باید درباره بازار پرچم تهران بدانید:

خریدار و فروشنده در فروشگاه پرچم های عزاداری بازار پرچم

معرفی بازار پرچم

به‌دلیل پاندمی کرونا و اعمال محدودیت‌ها در برگزاری مراسم‌ عزاداری، در عرضه ملزومات هیئت‌ها تغییراتی ایجاد شده است

بازار تهران در تمام طول سال از پر رفت و آمدترین جاهای دیدنی تهران است. این بازار که برای خود یک شهر محسوب می‌شود، به بخش‌ها و راسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود؛ اما بازار پرچم یکی از بازارهای معروف است که در داخل بازار قدیمی قرار ندارد. در این بازار که در ایام محرم و صفر رونق بیشتری دارد، انواع محصولات مرتبط با عزاداری به فروش می‌رسد. البته بسیاری از حجره‌های بازار پرچم به تولید این محصولات هم می‌پردازند.

از جمله این محصولات می‌توان به پرچم‌های رنگارنگ با طراحی‌های زیبا، زنجیر، سنج، دهل، طبل معمولی و طبل پوستی، سربند و سایر لوازم اشاره کرد.

در بعضی از این حجره‌ها خیاط‌ها را خواهید دید که در حال گلدوزی و خیاطی هستند. اگر برای هیئت یا سردر منزل خود پرچمی می‌خواهید که متنی اختصاصی مانند نام هیئتتان بر روی آن درج شده باشد، در این حجره‌ها می‌توانید آن را سفارش دهید و آن را تحویل بگیرید. قیمت وسایلی که در این بازار می‌یابید و همچنین تنوع و کیفیت آن‌ها از جاهای دیگر وضعیت بهتری دارد.

حتما بخوانید
سی و سه پل، محل جشن آبریزگان

خیمه های تعزیه تاسوعا و عاشورا در بازار پرچم تهران

چگونه به بازار پرچم برویم؟

بازار پرچم در خیابان ناصرخسرو تهران (روبروی ورودی بازار زرگرها) قرار دارد و از خیابان پانزده خرداد آغاز می‌شود و تا اواسط خیابان ادامه می‌یابد. (مشاهده روی نقشه)

مسیر دسترسی

  • مترو: بهترین راه برای رسیدن به بازار پرچم، استفاده از مترو است. برای رسیدن به این بازار می‌توانید در خط یک متروی تهران و در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید.
  • تاکسی: از نقاط مختلف شهر، مانند پایانه تاکسی میدان آزادی به چهارراه گلوبندک تاکسی تردد می‌کند. سپس به سمت شرق حرکت کنید تا پس از عبور از سبزه‌میدان و بازار زرگرها به ابتدای خیابان ناصرخسرو و بازار پرچم برسید.

در ادامه می‌توانید تصاویر اختصاصی بروکجا از بازار پرچم را ببینید.

خیمه های تعزیه تاسوعا و عاشورا در بازار پرچم تهران

لباس تعزیه محرم در بازار پرچم تهران

پرچم های کوچک یا حسین در بازار پرچم تهران

طبل های کوچک عزاداری محرم در بازار پرچم تهران

زنجیر و لوازم سوگواری محرم در بازار پرچم تهران

دست عباس و لوازم تعزیه سوگواری امام حسین در بازار پرچم تهران

طبل های بزرگ عزاداری محرم در بازار پرچم تهران

 پرچم های عزاداری هیئت ها در بازار پرچم تهران

پرچم های کوچک عزاداری در بازار پرچم تهران

پسر کوچک با طبل در بازار پرچم تهران

پرچم ها و لوازم عزاداری هیئت ها در بازار پرچم تهران

مغازه پرچم فروشی در بازار پرچم تهران

نمای ساختمان شمس العماره از کوچه مروی در نزدیکی بازار پرچم تهران

پرچم بزرگ مشکی عزاداری محرم بر سر در مغازه در بازار پرچم تهران

آیا شما هم قبلا از این بازار دیدن کرده‌اید؟ تجربیات خود را با بروکجا و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ایرانگردی
دیدنی های بروجرد؛ عروس زاگرس ایران در لرستان

بروجرد به‌دلیل داشتن طبیعتی کوهستانی، مزارع و مراتع سرسبز، آب و هوای مطلوب و جاذبه‌های گردشگری فراوان، به‌عنوان «عروس زاگرس» شناخته می‌شود. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۳ به‌روزرسانی شده است. بروجرد دومین شهر پرجمعیت و قطب صنعتی استان لرستان است که در …

راهنمای سفر دو روزه در شمال
ایرانگردی
راهنمای سفر دو روزه در شمال

خیلی وقت ها پیش می آید که می‌خواهیم در آخر هفته به شمال برویم. به خصوص که در آخر هفته ها ترافیک و جمعیت کمتری راهی شمال است. در اینجا شما را راهنمایی می کنیم که برنامه ریزی ایده آلی برای یک سفر دو روزه به شمال را انجام دهید. …

ایرانگردی
دیدنی های چالوس؛ از دریاچه ولشت تا پارک جنگلی نمک آبرود

چالوس از شهرهای سرسبز شمالی ایران است که جاذبه‌های طبیعی بکر و تاریخی متنوعی دارد. این شهر هرساله میزبان گردشگران بسیار داخلی و خارجی است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱ به‌روزرسانی شده است. چالوس یکی از شهرهای کهن و سرسبز خطه شمال …