با تور مجازی از ساحل کامچاتکا بازدید کنید

گردشگری

کامچاتکا از جمله مناطق زیبا و دیدنی کشور روسیه است که در این قسمت از تورهای مجازی بروکجا، از طریق تور مجازی به آن سفر می‌کنیم.

کامچاتکا نه‌تنها یکی از زیباترین مناطق دنیا، بلکه از جمله زیباترین و چشم‌نوازترین مناطق دنیا است. این سرزمین، قسمتی وسیع از مناطق شمال شرقی کشور روسیه را در بر گرفته است. این منطقه از غرب به دریای اوکوتسک (Okhotsk Sea) و از سمت شرق و شمال به آب‌های اقیانوس آرام می‌رسد. سرزمین کامچاتکا از سمت شرق تا دو هزار کیلومتر امتداد پیدا می‌کند. بندرهایی عظیم مثل کورفا، اوزرنی، کامچاتسکی، کرونوتسکی و آواچینسکی در این سرزمین واقع شده‌اند. در مرز شمالی کامچاتکا،‌ منطقه‌ای وجود دارد که با یک پهنه‌ی شنی بزرگ، از اقیانوس آرام جدا شده است.

کامچاتکا قسمتی از روسیه است که در آن می‌توان کوه‌های آتش‌فشانی پرتعدادی را پیدا کرد. به‌دلیل خطر فعالیت این کوه‌ها، فعالیت انسان در این منطقه کم شده است و به‌همین منظور،‌ کامچاتکا از جمله مناطق روسیه است که همچنان بکر و زیبا مانده است. همراه بروکجا باشید تا در تازه‌ترین قسمت از تور مجازی، به کامچاتکا سفر خواهیم کرد.

سمیاشیک لیمان (Semyachik Liman) یکی از مناطق دیدنی سرزمین کامچاتکا است. این بخش در کامچاتکا در شمال این سرزمین زیبا قرار گرفته و جایی است که پرنده‌های بسیار زیادی در آن زندگی می‌کنند. آب‌های گرم این منطقه، آن را به یک سرزمین مناسب برای سفر تبدیل می‌کند. علاوه بر پرندگان، حیوانات بسیار زیادی در این منطقه از کامچاتکا زندگی می‌کنند.

در ماه آوریل، ماهی‌های پرتعدادی در آب‌های سمیاشیک لیمان شروع به خودنمایی می‌کنند. این ماه به دوره‌ زاد و ولد اکثر گونه‌های آب‌زی این سرزمین تبدیل می‌شود. نه‌تنها ماهی‌ها، بلکه سایر گونه‌های جانوری منطقه‌ کامچاتکا هم در این ماه از سال به زاد و ولد می‌پردازند.

حتما بخوانید
با تور مجازی به سرزمین‌های یخی دنیا سفر کنید

در قسمت جنوبی کامچاتکا یک پناهگاه به‌خصوص با نام «پناه‌گاه تی.ای.شپلیناک» وجود دارد. این منطقه در سال ۱۹۹۶ توسط شخصی با همین نام، ساخته شده و برای در امان ماندن در برابر خطر فوران کوه‌های آتش‌فشانی، تاسیس شده است. این پناهگاه از جمله مناطق ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو هم هست. جنوب کامچاتکا جایی است که جزیره‌ها، کوه‌ها و مناطق به‌شدت زیبا در کنار هم جمع‌ می‌شوند و یک زیست‌بوم دیدنی را پدید می‌آورند. در این منطقه خرس‌های بسیار زیادی زندگی می‌کنند. گونه‌های مختلف پرندگان و نهنگ‌ها از جمله دیگر حیوانات جنوب کامچاتکا هستند.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم که با استفاده از بخشی که در قسمت آغازین مقاله جای‌گذاری شده است، بدون ترس از خطرهایی مثل خطر مقابله با حیوانات یا فوران کوه‌های آتش‌فشانی، به بازدید از کامچاتکا مشغول شوید!

بروکجا به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از بروکجا فراموش نکنید.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گردشگری
دیدنی های اصفهان، از نقش جهان در نصف جهان تا باغ پرندگان

اصفهان مشهور به نصف جهان، که از شهرهای مشهور گردشگری ایران بوده و در طول سال میزبان گردشگران از سراسر ایران و کشورهای خارجی است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۶ به‌روزرسانی شده است. اصفهان یکی از شهرهای کهن ایران است که به‌واسطه تاریخی …

گردشگری
با تور مجازی از کاخ الحمرا در اسپانیا دیدن کنید

کاخ الحمرا یکی از جاهای دیدنی اسپانیا محسوب می‌شود که در شهر گرانادا واقع شده است. در این مطلب با تور مجازی از تماشای یادگار دوران مورها در اروپا دیدن کنید. در قسمت شرقی شهر گرانادا در اسپانیا، یک مجموعه معماری بنام الحمرا وجود دارد. این کاخ مجلل، در ابتدا …

گردشگری
با تور مجازی از قصر چمبرد در دره لوآر دیدن کنید

قصر چمبرد یکی از دیدنی‌های باشکوه دره‌ی لوآر در فرانسه است که طی یک تور مجازی جذاب، به دیدن آن خواهیم رفت. از آخرین سفرمان به دره‌ی لوآر در قالب یک تور مجازی هیجان‌انگیز، مدت زیادی نمی‌گذرد. حالا و در ادامه‌ سفرهای خود به این منطقه‌ بسیار زیبا از کشور …