با تور مجازی از مجمع الجزایر گالاپاگوس دیدن کنید

گردشگری

مجمع‌الجزایر گالاپاگوس یکی از مناطق مشهور گردشگری به‌شمار می‌آید که به‌واسطه قرارگیری در خط استوا، از پوشش گیاهی و جانوری متنوعی برخوردار است.

در حوالی خط استوا و درست در قلب اقیانوس آرام، جزایر «گالاپاگوس» (Galápagos) آرام گرفته‌اند. این جزایر که بر اثر فعالیت‌های آتشفشانی پدید آمده‌اند، به نسب سیاره زمین، جوان محسوب می‌شوند؛ چراکه تنها پنج تا ده میلیون سال از عمر آن‌ها می‌گذرد. این عدد در مقایسه با جزیره ماداگاسکار که ۶۵ میلیون سال پیش پدید آمده، عمری اندک است. علاوه بر این، جوان‌ترین جزایر گالاپاگوس به نام‌های «فرناندا» و «ایزابلا»، هنوز در حال توسعه هستند. در این قسمت از مجموعه تورهای مجازی بروکجا، به این منطقه سفر می‌کنیم. با ما همراه باشید.

جزیره ایزابلا داری ۶ آتشفشان اصلی است که پنج عدد از آن‌ها فعال هستند. محبوب‌ترین این آتشفشان‌ها، «سانتو تامس» است که آخرین‌بار در سال ۲۰۱۸ فوران کرد. جزیره «کابو روزا» در نزدیکی ایزابلا قرار دارد و سازندهای آتشفشانی حیرت‌آوری را در خود جای داده است؛ این سازندها، اشکال گنبدی و مخروطی منحصربه‌فردی دارند. جزیره آتشفشانی کوبا روزا خالی از زندگی نیست. پرندگان بسیاری بین سازند‌ها و گدازه‌های سرد شده لانه کرده‌اند. کوبا روزا، تنها زیستگاه پنگوئن‌ها در این مجمع‌الجزایر است.

جزایر گالاپاگوس

گونه‌های جانوری بی‌شماری در مجمع‌الجزایر گالاپاگوس سکونت دارند

نزدیک‌ترین منطقه مسکونی به کوبا روزا، «پورتو ویلامیل» نام دارد. این دهکده که غربی‌ترین منطقه مسکونی گالاپاگوس به شمار می‌آید، یک بندر ماهی‌گیری مشهور نیز است. خط ساحلی بی‌نظیر و آب‌های زمردین، سالانه گردشگران بسیاری را به این منطقه می‌کشاند. پرجمعیت‌ترین منطقه مسکونی جزایر گالاپاگوس، «سانتا کروز» نام دارد. گردشگران معمولا این منطقه را به‌عنوان قطب ورزش‌های آبی می‌شناسند و یکی از بهترین مکان‌های جهان برای غواصی به شمار می‌رود. صخره‌های مرجانی، لاک‌پشت‌ها، ماهی‌های نادر، شیرهای دریایی، فک‌ها و دیگر گونه‌های جانوری بی‌شمار، ساکنان این جزایر و آب‌های اطراف آن هستند. کوسه سرچکشی را که به‌شدت در معرض انقراض قرار دارد نیز می‌توان در این منطقه مشاهده کرد.

حتما بخوانید
تور مجازی برج‌های اینگوشتیا؛ یادآور جنگ های بی پایان در روسیه

صخره‌های مرجانی جزایر گالاپاگوس

مناطق زیادی در کره زمین وجود ندارد که بتوان در آن‌ها، تراکم طبیعت متنوع را یک‌جا به نظاره نشست؛ از این‌رو، مجمع‌الجزایر گالاپاگوس تحسین گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت را برمی‌انگیزد. لازم به ذکر است که گالاپاگوس، به لحاظ جغرافیایی و سیاسی به کشور اکوادور تعلق دارد. استفاده از پنجره‌ای که در ابتدای این مطلب تعبیه شده است، می‌توانید به جزایر استوایی گالاپاگوس سفر کنید و از طبیعت سرشار آن لذت ببرید. بروکجا روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می‌گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید روزانه را از بروکجا فراموش نکنید.

 منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گردشگری
با تور مجازی به دریاچه کرونوتسکی در روسیه سفر کنید

دریاچه کرونوتسکی، از نمادهای گردشگری روسیه به‌ شمار می‌آید و مناظر و حیات‌وحش بی‌نظیری را در دل خود جای داده است. با تور مجازی به این منطقه سفر کنید. منطقه حفاظت شده کامچاتکا در روسیه، بهشتی از پدیده‌های طبیعی مختلف است. آتشفشان‌ها، یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌های زمردین، کوهسارهای دل‌انگیز، جنگل‌های سیاه‌کاج، …

گردشگری
با تور مجازی به باتلاق‌های لوئیزیانا سفر کنید

سرزمین‌های باتلاقی لوئیزیانا از مناطق جذاب و دیدنی تگزاس هستند که در این مطلب، در قالب تور مجازی از آن‌ها دیدن خواهیم کرد. درخت تاکسودیوم (Taxodium) از انواع درخت‌هایی است که بیشتر از همه جا، در مجاورت دریاها و باتلاق‌ها می‌توان آن‌ها را یافت. این گونه از درخت‌ها در سرزمین‌های …

گردشگری
شیوع کرونا چطور سفر را متحول می‌کند؟

نشریه معتبر اکونومیست (The Economist) در گزارشی ویدیویی تاثیر کرونا را بر میزان کاهش سفرها و تاثیرات آن بر صنایع وابسته را مورد بررسی قرار داده است. ویروس کرونا در ۶ ماهه اخیر کلیه ارکان زندگی بشر در جهان را تحت تاثیر قرار داده و گردشگری و کسب و کارهای …