با تور مجازی از موزه ایران باستان بازدید کنید

گردشگری

بازدید مجازی از موزه‌ها می‌تواند سرگرمی خوبی برای پرکردن روزهایی باشد که به خاطر ویروس کرونا در خانه قرنطینه هستید تا ضمن پرکردن وقت‌تان با موزه‌ها و میراث فرهنگی ایران آشنا شوید.

در حال حاضر ویروس کرونا به معضلی بزرگ در جهان تبدیل شده تا جایی‌که به تعطیلی موزه‌های و اماکن تاریخی فرهنگی منجر شده است. در این شرایط با رعایت مسائل بهداشتی و ماندن در خانه علاوه بر حفظ جان خود از شیوع بیشتر این بیماری و مبتلا کردن دیگران جلوگیری کنیم.

حالا که این روزها این مهمان ناخوانده‌، مهمان‌ خانه‌های‌مان شده و ما را خانه‌نشین‌ کرده است، امکان سفر و بازدید از موزه‌ها یا دیگر جاذبه‌های گردشگری وجود ندارد. بروکجا در این ایام شما را به بازدید مجازی از موزه‌های ایران و جهان دعوت می‌کند. با بروکجا همراه باشید تا سفری مجازی به موزه‌ی ایران باستان داشته باشید.

منبع عکس: irannationalmuseum

موزه‌ی ملی ایران مهم‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌ی رسمی کشور است که به‌عنوان موزه‌ی مادر و باستان‌شناسی نیز شناخته می‌شود و در دهه‌ی ۳۰ خورشیدی در اولین بنای موزه‌ای کشور گشایش یافت. این موزه گنجینه‌ی باارزشی از میراث فرهنگی ایران را در خود جای داده است. در موزه‌ی ملی آثاری از دوران پارینه سنگی تا اسلامی در در دو بخش و دو ساختمان مجزا شامل موزه‌ی «ایران باستان« و موزه‌ی «باستان‌شناسی و هنر اسلامی ایران» در معرض نمایش قرار دارد. عمده‌ی آثار و اشیای موجود در این موزه حاصل کاوش‌های علمی و باستان‌شناسی است که از تمام نقاط کشور به دست آمده‌اند.

طراح این موزه آندره گدار؛ معمار معروف فرانسوی بود که طرح آن را با الهام از طاق کسرای ساسانیان طراحی کرد و دو معمار ایرانی به نام‌های عباسعلی معمار و استاد مراد تبریزی اجرای آن را به عهده داشتند. در این موزه اشیا در دو طبقه و در دو بخش پیش از تاریخ و دوران تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند. در بخش پیش از تاریخ آثاری از از قدیمی‌ترین دوران زندگی بشر یعنی از عصر پارینه‌سنگی قدیم تا اواخر هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد، یعنی از کهن‌ترین دوران تا پیش از ابداع خط و نگارش ارائه می‌شود. در قسمت دوران تاریخی نیز آثاری از اواخر هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد یعنی آغاز به‌کارگیری نگارش تا پایان دوران ساسانی را خواهید دید.

حتما بخوانید
مهم ترین موزه های ایران ؛ گنجینه‌هایی از تاریخ و هنر

منبع عکس: irannationalmuseum

موزه ملی ایران درخیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن قرار دارد. برای دسترسی به این موزه می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه امام خمینی (ره) (خط شماره‌ی یک)، پیاده شوید و با کمی پیاده‌روی به‌سمت سر در باغ ملی به این موزه برسید. در نزدیکی موزه نیز پایانه اتوبوس‌رانی قرار دارد و می‌توانید با اتوبوس خود را به این مکان برسانید.

موزه‌ی ملی ایران امکان بازدید مجازی موزه‌ی ایران باستان را فراهم کرده است. پس کافیه سری به این لینک بزنید و سفری مجازی به این موزه دیدنی داشته باشید.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گردشگری
با تور مجازی از کاخ الحمرا در اسپانیا دیدن کنید

کاخ الحمرا یکی از جاهای دیدنی اسپانیا محسوب می‌شود که در شهر گرانادا واقع شده است. در این مطلب با تور مجازی از تماشای یادگار دوران مورها در اروپا دیدن کنید. در قسمت شرقی شهر گرانادا در اسپانیا، یک مجموعه معماری بنام الحمرا وجود دارد. این کاخ مجلل، در ابتدا …

گردشگری
با تور مجازی از قصر چمبرد در دره لوآر دیدن کنید

قصر چمبرد یکی از دیدنی‌های باشکوه دره‌ی لوآر در فرانسه است که طی یک تور مجازی جذاب، به دیدن آن خواهیم رفت. از آخرین سفرمان به دره‌ی لوآر در قالب یک تور مجازی هیجان‌انگیز، مدت زیادی نمی‌گذرد. حالا و در ادامه‌ سفرهای خود به این منطقه‌ بسیار زیبا از کشور …

گردشگری
با تور مجازی از یگان نیروی دریایی روسیه بازدید کنید

در این مطلب به‌صورت مجازی از رویداد ملی یگان دریایی روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی، بازدید می‌کنیم. رویدادی که یکی از جاذبه‌های مهم کشور روسیه است. تاریخچه‌ روز ملی یگان دریایی در کشور روسیه، به ۳۰۰ سال قبل برمی‌گردد. در سال ۱۷۱۴ میلادی امپراتور این کشور یعنی «پیتر کبیر» پس …