با تور مجازی به دریاچه کرونوتسکی در روسیه سفر کنید

گردشگری

دریاچه کرونوتسکی، از نمادهای گردشگری روسیه به‌ شمار می‌آید و مناظر و حیات‌وحش بی‌نظیری را در دل خود جای داده است. با تور مجازی به این منطقه سفر کنید.

منطقه حفاظت شده کامچاتکا در روسیه، بهشتی از پدیده‌های طبیعی مختلف است. آتشفشان‌ها، یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌های زمردین، کوهسارهای دل‌انگیز، جنگل‌های سیاه‌کاج، توندرا و سواحل بی‌نظیر اقیانوس آرام را می‌توان در این منطقه مشاهده کرد. پیش‌تر و در قالب تورهای مجازی مختلف، برخی جاذبه‌های بی‌نظیر کامچاتکا را از دریچه دوربین به تصویر کشیده‌ایم. اکنون با بروکجا همراه شوید تا به اتفاق هم، به دریاچه کرونوتسکی (kronotskoye) در این منطقه سفر کنیم.

کرونوتسکی ۲۴۶ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۱۳۶ متر عمق دارد. این دریاچه ۱۲,۰۰۰ سال پیش، بر اثر فعالیت آتشفشان‌های «کرونوتسکی» و «کراشنینیکوف» در کامچاتکا پدید آمد؛ به‌طوری که جریان‌های گدازه‌ای، سدی طبیعی بر رودخانه باستانی «پالئوکرونوتسکیا» ایجاد کردند و این دریاچه را پدید آوردند. حدود ۳۰ رودخانه از این دریاچه سرچشمه می‌گیرند که اصلی‌ترین آن‌ها «کرونوتسکیا» نام دارد. این رودخانه از کوه‌پایه‌های آتشفشان کرونوتسکی گذر می‌کند و در نهایت، به اقیانوس آرام می‌ریزد. ساحل این رودخانه را جنگل‌های انبوهی در بر گرفته‌اند که زیستگاه جانورانی چون خرس‌، مینک، سمور آبی، سیاه‌گوش و قاقم است.

سرچشمه رودخانه، قلمرو عقاب دریایی استلر، بزرگترین پرنده شکارچی جهان است که بومی شرق روسیه شناخته می‌شود. رودخانه کرونوتسکیا همچین محل تخم‌ریزی انواع ماهی‌ها و قزل‌آلاهای کم‌یاب نیز است. در خور یا تالاب رودخانه، هزاران مرغ دریایی زندگی‌ می‌کنند و پستانداران آبزی فراوانی نیز دیده می‌شوند. در سواحل این خور، فک‌های خالدار در حال استراحتند و کمی‌ دورتر، به عنوان محل لانه‌سازی آبچلیک‌ها، اردک‌ها و پرستوی دریایی مشهور است. گیلان‌شاه، یکی از نادرترین پرندگان جهان که در معرض انقراض قرار دارد نیز در این منطقه مشاهده می‌شود.

حتما بخوانید
اسلک لاین چیست؟

آتشفشان کرونوتسکی با ۳۵۲۸ متر، یکی از زیباترین‌ها در جهان است. گردشگران معمولا این کوع را با آتشفشان فوجی مقایسه می‌کنند‌. در آب‌وهوای مساعد، انعکاس آتشفشان کرونوتسکی در دریاچه، منظره‌ای رویایی پدید می‌آورد.

گوزن شمالی، یکی از نمادهای کشور روسیه تلقی می‌شود

منطقه آئردروم در حاشیه کرونوتسکیا، نقطه آغاز پیاده‌روی یا قایق‌رانی به سمت دریاچه یا سواحل اقیانوس آرام است. در مسیر گشت‌وگذار، می‌توان گوزن شمالی را مشاهده کرد که نماد منطقه کرونوتسکی محسوب می‌شود. تعداد این گوزن‌ها که فقط در این منطقه یافت می‌شوند و بزرگترین نوع گوزن در اروپا به حساب می‌آیند، تنها به ۵۰۰ راس می‌رسد و به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارند.

در قسمت ابتدایی این مطلب، پنجره‌ای تعبیه شده است که با استفاده از آن می‌توانید به کامچاتکا و اطراف دریاچه کرونوتسکی سفر کنید و در طبیعت بی‌بدیل آن غرق شوید. بروکجا روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می‌گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید روزانه را از بروکجا فراموش نکنید.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گردشگری
با تور مجازی به جزیره فسدو در مالدیو سفر کنید

فسدو یکی از جزیره‌های مالدیو است که همراه با سایر جزایر این کشور، همه‌ساله میزبان گردشگران پرتعدادی است. همراه بروکجا باشید تا در این مطلب، به فسدو و دیگر جزایر مالدیو سفر کنیم. مجمع‌الجزایر مالدیو همیشه با آرامش خاصی که دارند، شناخته می‌شوند. دور بودن این منطقه از کشورهای اروپایی …

گردشگری
با تور مجازی به پارک ملی ژانگ جیاجیه سفر کنید

پارک ملی ژانگ‌جیاجیه منطقه‌ای نفس‌گیر در کشور چین است که سالانه از تعداد بالایی از بازدیدکنندگان میزبانی می‌کند. پارکی که در این مطلب از طریق تور مجازی به آن سفر می‌کنیم. در مواجهه با پارک ملی و جنگلی ژانگ‌جیاجیه در چین، حس می‌کنید که در فیلم Avatar به کارگردانی جیمز …

گردشگری
با تور مجازی به معبد پرامبانان سفر کنید

معبد پرامبانان، بزرگ‌ترین معبد اندونزی و یکی از معابد بزرگ شرق آسیا، از جمله مهم‌ترین دیدنی‌های مشرق زمین است که در این مطلب از طریق تور از آن دیدن می‌کنیم. قرون وسطی یکی از مهم‌ترین ادوار تاریخ نوع بشر است. دوره‌ای که در جریان آن، زندگی تعداد بی‌شماری از انسان‌ها …