با جاناتان آشنا شوید؛ پیرترین لاک پشت جهان با تجربه زندگی در ۳ قرن متفاوت

سایر

این لاک پشت دوست داشتنی چیزهای زیادی در طول عمر طولانی خود دیده است. او ۷ پادشاه و ملکه را بر تخت سلطنت بریتانیا، اختراع لامپ حبابی و خودروهای موتوری، تکمیل برج ایفل و اولین آسمانخراش را به چشم دیده است. اما علیرغم این سن حیرت انگیز، جاناتان لاک پشت همچنان فعال بوده و اصلاً از زندگی کردن خسته نشده است. در ادامه می خواهیم داستان جاناتان لاک پشت را برای شما روایت کنیم که پیرترین حیوان زنده روی زمین لقب گرفته است.

جاناتان یکی از لاک پشت های غول پیکر جزیره سیشل است که در سال ۱۸۸۲ از این جزیره به جزیره سنت هلنا برده شد. این جزیره دنج و آرام در اقیانوس اطلس جنوبی بیشتر به خاطر اینکه محل تبعید ناپلئون بناپارت بوده شناخته می شود. از آن زمان به بعد، جاناتان در زمین های متعلق به محل زندگی فرماندار جزیره زندگی کرده است. اگر چه هیچ کسی اطلاعی از سن دقیق جاناتان ندارد اما برآورد می شود که این لاک پشت زمانی که به جزیره سنت هلنا آورده شده به سایز نهایی بلوغ خود رسیده بود و این بدان معناست که جاناتان در آن زمان ۵۰ سال عمر داشته است.

در ادامه می خواهیم داستان جاناتان لاک پشت را برای شما روایت کنیم که در جزیره سنت هلنا زندگی کرده و پیرترین حیوان زنده روی زمین لقب گرفته است.

از این رو دامپزشکان بر این باورند که این لاک پشت در سال ۱۸۳۲ به دنیا آمده و حدود ۱۸۷ یا ۱۸۸ سال عمر داشته باشد. طول عمر معمول این نوع از لاک پشت ها حدود ۱۵۰ سال است و این بدان معناست که جاناتان حدود ۳۰ سال بیشتر از دوستانش زندگی کرده است. بدین ترتیب نام جاناتان در کتاب رکوردهای گینس به عنوان پیرترین حیوان زنده روی زمین به ثبت رسیده است. اگر چه جاناتان به خاطر آب مروارید نابینا شده، حس بویایی اش را از دست داده و دیگر نمی تواند غذا را تشخیص دهد اما همچنان هنوز هم یک لاک پشت قدرتمند است.

در ادامه می خواهیم داستان جاناتان لاک پشت را برای شما روایت کنیم که در جزیره سنت هلنا زندگی کرده و پیرترین حیوان زنده روی زمین لقب گرفته است.

جاناتان (سمت چپ) در سال های ابتدایی قرن بیستم

جدای از این مشکلات که طبیعی و مرتبط با سن بالای او هستند، جاناتان از سلامت نسبتاً کامل برخوردار بوده و زندگی خوبی در جزیره دارد. در روزهای آفتابی، او معمولاً گردن و پاهای درازش را از لاکش بیرون آورده و از آفتاب لذت می برد. اما در هوای سرد، جاناتان به درون علف ها رفته و تمام روز را همانجا می ماند. همچنین او هفته ای یک بار غذای محبوبش را می خورد که شامل هویج، خیار، کلم، سیب و موز است. علیرغم سن بسیار بالایش، جاناتان هنوز هم بسیار فعال بوده و توجه مردم را به خود جلب می کند. او از اینکه انسان ها گردنش را نوازش کنند لذت برده و همیشه آماده عکس گرفتن است.

حتما بخوانید
با خطرناک‌ترین سفرها با کشتی‌ های تفریحی در جهان آشنا شوید

در ادامه می خواهیم داستان جاناتان لاک پشت را برای شما روایت کنیم که در جزیره سنت هلنا زندگی کرده و پیرترین حیوان زنده روی زمین لقب گرفته است.

او خانه اش را با ۳ لاک پشت دیگر تقسیم می کند: دیوید، اما و فرد که خیلی جوان تر از او هستند. دیوید بهترین دوست جاناتان و دومین لاک پشت پیر جزیره است که تنها ۸۰ سال سن دارد. در جزیره سنت هلنا، جاناتان یک افسانه واقعی است. او شاهد آمدن و رفتن نسل های زیادی از انسان ها بوده و به نماد ثبات و ماندگاری برای مردم محلی تبدیل شده است. مردم بسیاری از سراسر جهان برای دیدن این لاک پشت افسانه ای به این جزیره می آیند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد گاومیش کوهان دار آمریکایی بدانیدمنبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود
سایر
صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود

صبحانه یکی از مهمترین وعده های روزانه است. مصرف صبحانه ضروری است و توسط پزشکان توصیه شده. در هتل ها و رستوران ها و اقامتگاه ها یکی از جذاب‌ترین وعده ها صبحانه است. از رنگبندی منحصربه‌فرد صبحانه ها تا تنوع بالای خوراک های گرم و سرد که قدرت انتخاب بالایی …

جذابیت های تنها سفر کردن
سایر
جذابیت های تنها سفر کردن

بیشتر ما سفر های دسته جمعی را دوست داریم. بعضی از ما تجربه سفرهای دو نفره را هم دارند و برخی دیگر با تور هم سفر کرده اند. اما ممکن است تصور کنید که تنهایی سفر کردن بی فایده و خسته کننده است. ما در اینجا مزایای تنها سفر کردن …

چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم
سایر
چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم

در سفر حتماً وسوسه می شوید که از غذاهای خیابانی محلی که به آن سفر کرده اید هم امتحان کنید. به هر شهری که برویم غذا یک ضرورت است. اما خوردن غذای ناسالم ممکن است موجب مسمومیت شود و در صورت مسمومیت سفر به تجربه ناخوشایندی تبدیل می شود. در …