بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کدامند
سایر

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کدامند

یکی از روش‌های محبوب مهاجرت کردن مهاجرت تحصیلی است. مهاجرت تحصیلی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد از جمله علاقه به تحصیل و پیشرفت یا حتی دستاوزی باشد برای مهاجرت و گرفتن اقامت. اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید بهترین کشورها برای این نوع مهاجرت را به شما نشان دهیم.

معیار بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

راهنمای مهاجرت کاری و تحصیلی

همه کشورهای جهان دارای دانشگاه هستند و امکان تحصیل در آنها وجود دارد. اما در این بین بعضی از کشورها به دلایلی بهتر از بقیه هستند. ما در اینجا معیارهای مان برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل را به شما نشان می‌دهیم. این معیارها شامل:

  • تجربه یک فرهنگ نو
  • داشتن فرصت های شغلی مناسب بعد از فارغ التحصیلی
  • جذابیت ها و هیجان انگیز بودن کشور مقصد
  • آسان بودن دوست یابی و شبکه سازی اجتماعی و کاری
  • کیفیت بالای تدریس
  • هزینه پایین تحصیل یا حتی امکان تحصیل رایگان
  • راحت بودن گرفتن ویزای کشور مقصد

 

 استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا از جذاب ترین کشورهای جهان است. این کشور با داشتن طبیعت بی نظیر و حیوانات کمیاب مقصد مهاجرتی محبوبی است. این کشور همچنین از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است. جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری ها ۲۵ میلیون نفر است. شش تا از دانشگاه های استرالیا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این کشور میزبان دانشجویان بین‌المللی زیادی است. در حال حاضر دانشجویان بین المللی استرالیا ۲۷۰ هزار نفر هستند.

البته مزایای استرالیا به همین مورد ختم نمی شود استرالیا یک کشور چند ملیتی و مهاجر پذیر است. پس از این کشور کمتر احساس غربت خواهید کرد.

علاوه بر این استرالیا طبیعت بسیار متفاوتی دارد. استرالیا یکی از بهترین مقاصد برای طبیعت دوستان است. و از همه مهم تر این که گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا چندان سخت نیست. علاوه بر آن پس از تحصیل در استرالیا می توانید در این کشور کار کنید. پس با تحصیل در استرالیا آینده خود را ساخته اید.

 

فرانسه

مهاجرت به فرانسه

فرانسه از جذاب ترین کشورهای دنیا است. قدم زدن در خیابان شانزلیزه و دیدن برج ایفل آرزوی هر کسی است. علاوه بر اینها فرانسه دارای بناهای تاریخی، موزه‌ها و کلیساهای بی‌نظیری است. همچنین با مهاجرت به این کشور از نوشیدنی‌ها و غذاهای فوق‌العاده فرانسوی بهره مند خواهید شد. به همین دلیل است که این کشور انقدر برای مهاجرت تحصیلی محبوب است.

این کشور تقریباً ۶۷ میلیون نفر جمعیت دارد. هچنین این کشور دارای ۲۶۰ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل است. فرانسه دارای بیش از ۳۵۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی است.

این کشور دارای آب و هوای مطلوب، امکانات رفاهی خوب و جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است. علاوه بر این، این کشور عضو پیمان شینگن است و در صورتی که ویزای آن را به دست بیاورید در واقع می توانید به بقیه کشورهای شینگن هم سفر کنید.

حتما بخوانید
روش های مختلف مهاجرت به آلمان

 

سوئیس

مهاجرت به سوییس

این کشور زیبایی خارق العاده ای دارد. سوئیس تقریباً هشت و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. در این کشور بیشتر از ۵۰ هزار دانشجوی بین الملل در حال تحصیل هستند. این کشور هم یکی از کشورهای بسیار مناسب برای تحصیل است. فراموش نکنید که مردم سوئیس خوشحال ترین مردم جهان هستند و زندگی شاد و مرفهی در این کشور خواهید داشت. همچنین در این کشور دو تا از برترین دانشگاه های جهان وجود دارد.

در دانشگاه‌های این کشور نه تنها به شما دروس علمی را خواهند آموخت، بلکه نحوه تعامل با دیگران و شرکت در بحث های گروهی را هم به شما می آموزند. بعد از فارغ التحصیلی با توجه به آنچه در اینجا آموخته اید می توانید به راحتی در شغل مورد نظرتان مشغول به کار شوید.

علاوه بر مزایای تحصیلی، سوئیس کشوری با طبیعت ای شگفت انگیز است. در فصل های گرم می توانید از قدم زدن در دشت ها و جنگل های سرسبز سوئیس لذت ببرید. و در فصل های سرد و برفی بهترین تفریح اسکی کردن بر دامنه های آلپ است.

 

هلند

مهاجر به هلند

هلند هم یکی دیگر از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی است. کشور هلند تقریباً ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور دارای بیش از ۸۲ هزار نفر دانشجوی بین الملل است. همچنین ۸ تا از دانشگاه های هلند در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

در هلند بیشتر از ۲۰۰۰ رشته مختلف دانشگاهی تدریس می شود. این یکی از دلایلی است که دانشجویان زیادی از سراسر جهان علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند. علاوه بر اینها هلند هم عضو پیمان شینگن است. بسیاری از افراد پس از پایان تحصیلات در این کشور ساکن می‌شوند و از مزایای زندگی در کشوری آرام و پر رفاه بهره مند می شوند.

درهرصورت هلند کشور گل ها است و هم چنین خانه نقاش بزرگ ون گوگ در این کشور قرار دارد. تجربه زندگی و تحصیل در این کشور یک تجربه فوق‌العاده خواهد بود که حتماً باید به آن فکر کنید.

 

کاستاریکا

مهاجرت به کاستاریکا

یکی دیگر از کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی کاستاریکا است. این کشور در آمریکای مرکزی قرار دارد و یک کشور سرسبز و زیبا است. جمعیت این کشور کمتر از ۵ میلیون نفر است. این کشور بیش از ۲ هزار دانشجوی بین الملل دارد.

کاستاریکا یک کشور فوق العاده برای ماجراجویی است. مردم کاستاریکا پر جنب و جوش و پر از شور زندگی هستند. گفته می‌شود که مردم کاستاریکا خوشبخت ترین مردم کره زمین هستند. مهاجرت تحصیلی به این کشور مزایای زیادی دارد. یکی از این مزایا این است که این کشور بیش از 60 دانشگاه دارد و به همین دلیل گرفتن پذیرش تحصیلی از این کشور نسبتاً آسان است.

جذابیت های دیگر کاستاریکا جنگلهای بارانی و طبیعت فوق‌العاده و بکر آن است. این کشور دارای مزارع قهوه دیدنی و سواحل فوق العاده است. همچنین هزینه زندگی در این کشور چندان بالا نیست. دانشگاه های کاستاریکا به شما مدرک بین المللی با اعتبار خوب می دهند. به همین دلیل است که این کشور از کشورهای محبوب برای مهاجرت تحصیلی است.

حتما بخوانید
یک فنجان چای در کشورهای مختلف جهان چگونه سرو می‌شود؟

 

مکزیک

مهاجرت به مکزیک

مکزیک کشوری با جاذبه های تاریخی بی نظیر و مردمی به آداب و رسوم جذاب است. مهاجرت تحصیلی به مکزیک از آن جهت جذاب است که در کشوری با تنوع فرهنگی بالا زندگی خواهید کرد. علاوه بر همه اینها مکزیک دارای آب و هوای خوبی است و هزینه‌های زندگی در این کشور پایین است. مهم تر از همه این که مردم مکزیک برخورد خیلی خوبی با مهاجران دارند.

کشور مکزیک دارای تقریبا ۱۲۳ میلیون نفر جمعیت است. این کشور دارای ۱۲ هزار دانشجوی بین‌الملل است. این کشور فوق‌العاده تلفیقی بین سنت و مدرنیته است و از جذاب ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است. در صورتی که عازم مکزیک شدید، دیدن میراث جهانی یونسکو و جنگل های سبز و طبیعت بی نظیر آن را فراموش نکنید.

 

کانادا

مهاجرت به کانادا

مسلما در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی نام کانادا هم به میان خواهد آمد. کانادا تنها ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد. با این حال این کشور پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانشجوی بین الملل است.

از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا دانشگاه های مطرح با سطح علمی بالا است. همچنین این کشور بسیار مهاجرپذیر است و زبان آن انگلیسی است. این کشور دارای رفاه و امنیت خوبی است و به همه این دلایل یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است.

علاوه بر اینها طبیعت کانادا بی نظیر است و شما را شیفته خود می کند. پس از تحصیل در این کشور امکان یافتن شغل را خواهید داشت. سطح درآمد و سطح زندگی مردم این کشور بالاست و به همه این دلایل این کشور از محبوبیت محبوب ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است.

 

تایلند

مهاجرت به تایلند

شاید تصور می‌کنید که تایلند تنها به جذابیت توریستی اش معروف است. اما علاوه بر جذابیت برای گردشگران این کشور برای دانشجویان هم جذاب است. تایلند تقریباً ۶۸ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور پذیرای بیش از بیست هزار نفر دانشجوی بین الملل است.

تایلند رتبه اول گردشگری آسیا را دارد. این کشور دارای کاخ ها و معابد دیدنی و طبیعت شگفت انگیز است. سواحل این کشور جذابیت زیادی دارند. اما علت محبوبیت تایلند بین دانشجویان چیست؟ تایلند یک کشور کم هزینه است. علاوه بر آن تایلند یک کشور چند فرهنگی است و دانشگاه های عالی رتبه و مناسبی دارد.

 

اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا هم یکی از کشور های محبوب برای کسانی است که قصد تحصیل در اروپا را دارند. اسپانیا تقریباً ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد. در این کشور بیش از ۶۰ هزار دانشجوی بین الملل در حال تحصیل اند. علاوه بر این ها از نقاط مثبت این کشور، هزینه پایین نسبت به بقیه اروپا است. به همین علت مهاجران زیادی اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. اسپانیا دارای ۷۰ دانشگاه با سطح علمی خوب است و به همین دلیل گرفتن پذیرش از این کشور آسان است.

حتما بخوانید
«المدام»؛روستای متروکه و اسرارآمیز دبی که به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل شده است

در صورتی که اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب کردید بازدید از طبیعت زیبا و همچنین آثار هنری پیکاسو و گائودی را فراموش نکنید. همچنین این کشور برای طرفداران تیم های رئال مادرید و بارسلونا لونا بسیار محبوب است.

علاوه بر همه اینها یکی از علل محبوبیت اسپانیا این است که این کشور عضو پیمان شینگن است. در نتیجه با گرفتن ویزای این کشور ویزای اروپا را خواهید داشت.

 

نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

نیوزلند هم از دیگر کشور های محبوب برای مهاجرت تحصیلی است. این کشور فوق العاده زیباست. نیوزلند کمتر از پنج میلیون نفر جمعیت دارد. نیوزلند دارای ۵۳ هزار نفر دانشجوی بین‌الملل است. ۸ تا از دانشگاه های نیوزلند در سه در صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد. با تحصیل در این دانشگاه ها آینده خود را تضمین خواهد کرد و دغدغه ای برای پیدا کردن کار نخواهید داشت. این کاملا مشخص می کند که چرا این کشور انقدر برای مهاجرت تحصیلی محبوب است.

علاوه بر مزیت بالا این کشور دارای پارک های ملی مختلف و طبیعت بی نظیر است و همه اینها باعث می شود که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی باشد.

 

آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان یک کشور صنعتی است. همه کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به یک کشور اروپایی پیشرفته را دارند آلمان را بهترین مقصد خود می‌دانند. با تحصیل در آلمان ویزای شنگن را هم خواهید داشت و میتوانید در هر کجای قاره اروپا که دوست دارید زندگی و یا کار کنید.

آلمان همچنین دارای دانشگاه های معروف مثل دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فنی برلین یا دانشگاه بین است. همچنین با تحصیل در آلمان مطمئن خواهد بود که به راحتی شغل هم پیدا خواهید کرد و اینها همه دلایل محبوبیت آلمان برای تحصیل است.

شاید مهم ترین علت اقبال دانشجویان به تحصیل در آلمان امکان تحصیل رایگان در بسیاری از دانشگاه‌های آن است.

نکته

اگر برای شما این سوال پیش آمده که چرا در بین کشورهای برتر برای مهاجرت تحصیلی نام آمریکا یا انگلستان دیده نمی شود، ادامه این قسمت را بخوانید. این دو کشور دارای دانشگاه های بسیار معروفی مانند آکسفورد، کینگستون، هاروارد، ماساچوست و استنفورد هستند. اما برای مهاجرت تحصیلی به این کشورها باید از این دانشگاه های معروف بورسیه تحصیلی بگیرید. در غیر این صورت باید بدانید که هزینه تحصیل در این دانشگاه های مشهور بسیار بالاست. به همین دلیل شاید این بهترین گزینه برای اکثر افراد نباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

۱۰ مجسمه غول پیکر که به جاذبه توریستی کشورها بدل شده اند
سایر
۱۰ مجسمه غول پیکر که به جاذبه توریستی کشورها بدل شده اند

مجسمه های غول پیکر مجسمه های غول پیکر از دیدگاه های خیلی ها صرفا در کتاب های قصه هستند و تمام اما در سراسر دنیا انواع و اقسام آنها را میتوان دید. در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از مشهورترین مجسمه های غول پیکر دنیا (از مجسمه آزادی در …

۱۰ مقصد گردشگری منتخب سال ۲۰۲۰ از نگاه Lonely Planet
سایر
۱۰ مقصد گردشگری منتخب سال ۲۰۲۰ از نگاه Lonely Planet

در بیش از ۹ ماه اخیر بسیاری از مردم در سراسر جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور شدند در برنامه های سفر خود و مقصد گردشگری تجدید نظر کنند. با این وجود موسسه Lonely Planet مانند همیشه بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۲۰ را اعلام کرده که ۵۰۰ تجربی گردشگری …

گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی
سایر
گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی

کمپ امیر اسپورت کمپ امیر اسپورت آنتالیا محل برگزاری آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در آستانه ۳ بازی حساس در جریان مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در منطقه آسیا  است که سومین هفته مهر ۹۹ برگزار می شود. آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران که دومین دیدار …