تور مجازی کامچاتکا؛ سرزمین آتش و یخ

گردشگری

کامچاتکا جایی است که آتش‌فشان‌های عظیم و یخ‌بندان همیشگی روسیه، تضادی عجیب و نفس‌گیر را پدید می‌آورند. در این مطلب و در قالب تور مجازی، به کامچاتکا سفر می‌کنیم.

روسیه یکی از سردترین نقاط دنیا است. این کشور پهناور با تاریخ غنی، فرهنگ به‌خصوص و جاذبه‌های توریستی پرتعدادش، از جمله نقاط درخشان گردشگری در دنیا به‌حساب می‌آید. روسیه به‌اندازه‌ای بزرگ است که بیشتر از یک کشور، به یک قاره وسیع می‌ماند. شرق روسیه‌ قسمتی اسرارآمیز از این کشور است. وجود کوه‌های آتش‌فشانی پرتعداد همراه با چشمه‌های آب گرم متعدد، شرق روسیه را دیدنی‌ و جذاب کرده است.

شبه جزیره کامچاتکا یکی از همین مناطق شرقی روسیه است. این شبه جزیره از مناطق منزوی کشور روسیه به‌حساب می‌آید. انزوای کامچاتکا، فضایی را برایش فراهم کرده تا دور از دسترسی انسان و سایر بلایای طبیعی، حالتی بکر و بی‌نهایت جذاب را برای خودش دست‌وپا کند. در شبه‌جزیره‌ کامچاتکا کوه‌های آتش‌فشانی بسیار زیادی وجود دارد. کنارهم قرار گرفتن این کوه‌ها و چشمه‌های آب گرم همراه با یخ‌بندان‌های همیشگی روسیه، فضایی به‌شدت متضاد و بکر را ایجاد کرده است. همراه بروکجا باشید تا در این قسمت از تورهای مجازی، به کامچاتکا سفر کنیم و به از طبیعت بکر آن دیدن کنیم.

اگر به‌دنبال یک منطقه‌ هیجان‌انگیز با انواع و اقسام قله‌های آتش‌فشانی می‌گردید، کامچاتکا دقیقا همانجایی است که در جست‌وجوی آن بودید. این سرزمین حدود ۱۰ درصد از تمامی کوه‌های آتش‌فشانی دنیا را میزبانی می‌کند! حدود ۳۰۰ کوه آتش‌فشانی در این منطفه وجود دارد که تنها ۳۰ عدد از آن‌ها فعال هستند. بکر بودن منطقه‌ی کامچاتکا، بستر پدید آمدن منظره‌هایی به‌شدت زیبا را فراهم کرده است. منطقه‌ی اوزون (Uzon) یکی از مناطق به‌شدت زیبا و بکر سرزمین کامچاتکا است.

حتما بخوانید
با تور مجازی از تالاب کانایما دیدن کنید

منطقه اوزون ۴۰ هزار سال پیش در اثر فروان سایر چشمه‌های آتش‌فشانی دیگر پدید آمده است. انفجارها و فوران‌های مختلف، ناحیه‌ی اوزون را شکل داده و به‌چیزی که امروز می‌بینیم، تبدیل کرده است. تغییر و تحولات شیمایی فراوان ناحیه‌ی اوزون، این سرزمین را به یک موزه‌ طبیعی تبدیل کرده است! جایی که توریست‌ها با بازدید از آن، می‌توانند تاریخ طبیعت آن منطقه و شگفتی‌های آن را با چشم خود مرور کنند!‌ علاوه بر این موارد، توریست‌ها می‌توانند از چشمه‌های آب گرم منطقه اوزون استفاده کرده و یک آب‌تنی مفرح را تجربه کنند!

دریاچه‌ دالنی (Lake Dalny) یکی دیگر از جاذبه‌های منطقه‌ی اوزون در شبه‌جزیره کامچاتکا است. این دریاچه در قسمت شرقی این منطقه واقع شده است. دالنی یکی از بزرگ‌ترین گودال‌های سرزمین اوزون با عمق ۱٫۶۵ کیلومتر را پر می‌کند! علاوه بر دالنی، دریاچه‌ی بانوء (Lake Bannoe) نیز از دیگر دریاچه‌های بزرگ قسمت شرقی منطقه‌ی اوزون است.

بازدید از منطقه‌ کامچاتکای روسیه برای توریست‌ها و گردشگران سراسر دنیا، با محدودیت‌هایی خاص صورت می‌گیرد. برخی از شرکت‌هایی که خدمات گردشگری ارائه ‌می‌کنند، تورهای ویژه با هلیکوپتر را در دسترس مشتریان خود قرار می‌دهند! در قسمت ابتدایی این مطلب، با تور مجازی می‌توانید از این منطقه، بدون وجود هیچ محدودیتی، بازدید کنید! بروکجا به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از بروکجا فراموش نکنید.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گردشگری
با تور مجازی از کاخ الحمرا در اسپانیا دیدن کنید

کاخ الحمرا یکی از جاهای دیدنی اسپانیا محسوب می‌شود که در شهر گرانادا واقع شده است. در این مطلب با تور مجازی از تماشای یادگار دوران مورها در اروپا دیدن کنید. در قسمت شرقی شهر گرانادا در اسپانیا، یک مجموعه معماری بنام الحمرا وجود دارد. این کاخ مجلل، در ابتدا …

گردشگری
با تور مجازی از قصر چمبرد در دره لوآر دیدن کنید

قصر چمبرد یکی از دیدنی‌های باشکوه دره‌ی لوآر در فرانسه است که طی یک تور مجازی جذاب، به دیدن آن خواهیم رفت. از آخرین سفرمان به دره‌ی لوآر در قالب یک تور مجازی هیجان‌انگیز، مدت زیادی نمی‌گذرد. حالا و در ادامه‌ سفرهای خود به این منطقه‌ بسیار زیبا از کشور …

گردشگری
با تور مجازی از یگان نیروی دریایی روسیه بازدید کنید

در این مطلب به‌صورت مجازی از رویداد ملی یگان دریایی روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی، بازدید می‌کنیم. رویدادی که یکی از جاذبه‌های مهم کشور روسیه است. تاریخچه‌ روز ملی یگان دریایی در کشور روسیه، به ۳۰۰ سال قبل برمی‌گردد. در سال ۱۷۱۴ میلادی امپراتور این کشور یعنی «پیتر کبیر» پس …