جذابیت های تنها سفر کردن

جذابیت های تنها سفر کردن
سایر

بیشتر ما سفر های دسته جمعی را دوست داریم. بعضی از ما تجربه سفرهای دو نفره را هم دارند و برخی دیگر با تور هم سفر کرده اند. اما ممکن است تصور کنید که تنهایی سفر کردن بی فایده و خسته کننده است. ما در اینجا مزایای تنها سفر کردن را به شما یاد آور می شویم با ما همراه باشید.

سفر به روش خودتان

در سفر با جمع ممکن است سر این که چه کاری بکنیم و چه برنامه بریزیم به توافق نرسیم. اما تنها سفر کردن این مشکلات را ندارد. در سفر تنهایی مکان اقامت و همه چیز را خودتان انتخاب می کنید. هر زمان که بخواهید غذا می خورید و هر مکانی که بخواهید می روید. در سفر تنهایی در مورد برنامه کاملاً آزاد خواهید بود.

تجربه “خود”

معمولاً افراد زمانی که در جمع حضور دارند جور دیگری رفتار می کند. اما در سفر تنهایی فقط خودتان حضور دارید و هیچ دلیلی برای تغییر رفتارتان نیست. در این سفر به خودشناسی می‌رسید. این یه تجربه بسیار ارزشمند و خاص خواهد بود.

لذت تنها سفر کردن

پیدا کردن دوستان جدید

زمانی که با یک گروه سفر می کنید معمولا نیازمند به پیدا کردن دوست جدید نیستید. گروه باعث می شود که به سراغ آدم های جدید نرویم اما در سفر تنهایی هر آدمی می تواند دوست جدید ما شود. در این سفر به سراغ تجربه های جدید میرویم وقتی که تنها هستیم فرصت آشنایی بیشتری خواهیم داشت.

احساس آسیب پذیری

در سفر تنهایی کسی نیست که به شما کمک کند. در این سفر فقط خودتان هستید که باید از پس مشکلات تان بر بیایید. مثلاً اگر ماشینتان پنچر شود فقط خودتان می توانید این مشکل را حل کنید. این جوری خواهید فهمید که در برابر مشکلات واکنش شما چگونه است و بخش های جدیدی از شخصیت تان را کشف می کنید. ممکن است یک غریبه مهربان به شما کمک کند. این تجربه فوق‌العاده خواهد بود و بعد ها ممکن است خودتان غریبه ای شوید که به دیگران کمک می کند.

حتما بخوانید
ستاره بندی هتل ها و تفاوت آن

عکاسی از طبیعت

در لحظه زندگی کردن

وقتی با دوستانتان هستید ممکن است در سر گفت‌وگوها به یاد گذشته بیفتید. اما در تنهایی هیچ گفتگوی حاشیه ای وجود ندارد. فقط خودتان هستید و خودتان. و همه چیز را در لحظه دارید تجربه می کنید. هیچ چیز یادآور گذشته نخواهد بود و تجربه نابی از زمان حال خواهید داشت.

آدرنالین بیشتر

در جمع دوستانه ممکن است محافظه کار شوید. اما در تنهایی می توانید خطر کنید. هیچ کس نیست که به شما خطرات را یادآوری کند. احساس خطر کردن احساسی فوق العاده خواهد بود. شاید تصور کنید که اهل خطر کردن و ریسک نیستید اما مطمئن باشید یک سفر تنهایی ریسک پذیری شما را بالا خواهد برد.

سفر زنان

افزایش اعتماد به نفس

در تجربه تنهایی شما مشکلات تان را خودتان با عقل خودتان حل خواهد کرد. این به شما اعتماد به نفس بالایی خواهد داد. شما متوجه خواهید شد که “میتوانید”. شاید اگر با گروهی بودید هرگز متوجه این قابلیت هایتان نمی شدید. این اعتماد به نفس تا ابد همراه شما خواهد بود. شما به این نتیجه می رسید که “من می توانم”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
قبرستان فکاهی؛ گورستانی در رومانی با قبرنوشته های طنزآمیز درباره مردگان

مرگ همیشه هم غم انگیز نیست، دست کم در این قبرستان رومانی که در آن مردگان بازدیدکنندگان را با داستان زندگی شان سرگرم می کنند. «قبرستان فکاهی» که در دهکده ای در بخش ساپانتای رومانی واقع شده، مجموعه ای است از بیش از هزار صلیب ارتدکس چوبی پر نقش و …

سایر
گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

شاید نقل مکان به یک شهر بزرگ و شروع یک زندگی تازه نهایت رویایی بسیاری باشد. اما همانطور که همه می دانیم، زندگی در شهرهای بزرگ هزینه هایی نیز دارد، به ویژه اگر هنگ کنگ، پاریس یا زوریخ را انتخاب کنید که بر اساس تحقیقات جدید گران ترین شهرهای جهان …

سایر
مجاز شدن مشروبات الکلی و زندگی بدون ازدواج + جرم انگاری قتل‌های ناموسی در امارات

امارات متحده عربی اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد. افزایش آزادی های شخصی نشانگر تغییر در قوانین کشوری است که سعی دارد خود را به یک …