جذابیت های تنها سفر کردن

جذابیت های تنها سفر کردن
سایر

بیشتر ما سفر های دسته جمعی را دوست داریم. بعضی از ما تجربه سفرهای دو نفره را هم دارند و برخی دیگر با تور هم سفر کرده اند. اما ممکن است تصور کنید که تنهایی سفر کردن بی فایده و خسته کننده است. ما در اینجا مزایای تنها سفر کردن را به شما یاد آور می شویم با ما همراه باشید.

سفر به روش خودتان

در سفر با جمع ممکن است سر این که چه کاری بکنیم و چه برنامه بریزیم به توافق نرسیم. اما تنها سفر کردن این مشکلات را ندارد. در سفر تنهایی مکان اقامت و همه چیز را خودتان انتخاب می کنید. هر زمان که بخواهید غذا می خورید و هر مکانی که بخواهید می روید. در سفر تنهایی در مورد برنامه کاملاً آزاد خواهید بود.

تجربه “خود”

معمولاً افراد زمانی که در جمع حضور دارند جور دیگری رفتار می کند. اما در سفر تنهایی فقط خودتان حضور دارید و هیچ دلیلی برای تغییر رفتارتان نیست. در این سفر به خودشناسی می‌رسید. این یه تجربه بسیار ارزشمند و خاص خواهد بود.

لذت تنها سفر کردن

پیدا کردن دوستان جدید

زمانی که با یک گروه سفر می کنید معمولا نیازمند به پیدا کردن دوست جدید نیستید. گروه باعث می شود که به سراغ آدم های جدید نرویم اما در سفر تنهایی هر آدمی می تواند دوست جدید ما شود. در این سفر به سراغ تجربه های جدید میرویم وقتی که تنها هستیم فرصت آشنایی بیشتری خواهیم داشت.

احساس آسیب پذیری

در سفر تنهایی کسی نیست که به شما کمک کند. در این سفر فقط خودتان هستید که باید از پس مشکلات تان بر بیایید. مثلاً اگر ماشینتان پنچر شود فقط خودتان می توانید این مشکل را حل کنید. این جوری خواهید فهمید که در برابر مشکلات واکنش شما چگونه است و بخش های جدیدی از شخصیت تان را کشف می کنید. ممکن است یک غریبه مهربان به شما کمک کند. این تجربه فوق‌العاده خواهد بود و بعد ها ممکن است خودتان غریبه ای شوید که به دیگران کمک می کند.

حتما بخوانید
در دره ارواح ایران چه چیزی منتظر گردشگران است؟

عکاسی از طبیعت

در لحظه زندگی کردن

وقتی با دوستانتان هستید ممکن است در سر گفت‌وگوها به یاد گذشته بیفتید. اما در تنهایی هیچ گفتگوی حاشیه ای وجود ندارد. فقط خودتان هستید و خودتان. و همه چیز را در لحظه دارید تجربه می کنید. هیچ چیز یادآور گذشته نخواهد بود و تجربه نابی از زمان حال خواهید داشت.

آدرنالین بیشتر

در جمع دوستانه ممکن است محافظه کار شوید. اما در تنهایی می توانید خطر کنید. هیچ کس نیست که به شما خطرات را یادآوری کند. احساس خطر کردن احساسی فوق العاده خواهد بود. شاید تصور کنید که اهل خطر کردن و ریسک نیستید اما مطمئن باشید یک سفر تنهایی ریسک پذیری شما را بالا خواهد برد.

سفر زنان

افزایش اعتماد به نفس

در تجربه تنهایی شما مشکلات تان را خودتان با عقل خودتان حل خواهد کرد. این به شما اعتماد به نفس بالایی خواهد داد. شما متوجه خواهید شد که “میتوانید”. شاید اگر با گروهی بودید هرگز متوجه این قابلیت هایتان نمی شدید. این اعتماد به نفس تا ابد همراه شما خواهد بود. شما به این نتیجه می رسید که “من می توانم”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود
سایر
صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود

صبحانه یکی از مهمترین وعده های روزانه است. مصرف صبحانه ضروری است و توسط پزشکان توصیه شده. در هتل ها و رستوران ها و اقامتگاه ها یکی از جذاب‌ترین وعده ها صبحانه است. از رنگبندی منحصربه‌فرد صبحانه ها تا تنوع بالای خوراک های گرم و سرد که قدرت انتخاب بالایی …

چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم
سایر
چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم

در سفر حتماً وسوسه می شوید که از غذاهای خیابانی محلی که به آن سفر کرده اید هم امتحان کنید. به هر شهری که برویم غذا یک ضرورت است. اما خوردن غذای ناسالم ممکن است موجب مسمومیت شود و در صورت مسمومیت سفر به تجربه ناخوشایندی تبدیل می شود. در …

غذاهای معروف تبریز
سایر
غذاهای معروف تبریز

تبریز شهر غذا های لذیذ و رنگارنگ است. اگر قصد سفر به تبریز را دارید علاوه بر کوفته تبریزی غذا های زیادی است که باید امتحان کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا با غذاهای معروف تبریز آشنا شوید. کوفته تبریزی کوفته تبریزی یکی از معروفترین غذاهای این …