در استانبول از کجا ارزان خرید کنیم
ایرانگردی

در استانبول از کجا ارزان خرید کنیم

سفر به استانبول پر از زیبایی و جذابیت های مختلف است. حتما اگر به استانبول می‌روید به سراغ مراکز خرید آن هم خواهید رفت. بسیاری از افراد فقط برای خرید به استانبول میروند. استانبول پر است از فروشگاه هایی که لباس های زیبا و با کیفیت از برندهای مختلف میفروشند. به همین دلیل این شهر برای خرید بسیار محبوب است. همچنین قیمت ها در استانبول چندان بالا نیست و به همین دلیل ایرانیان برای خرید این شهر را انتخاب می کنند. پس اگر راهی استانبول هستید با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای خرید در استانبول چه زمانی است

خرید کردن

در صورتی که بخواهید خرید ارزان در استانبول داشته باشید باید زمان مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. به این منظور چند زمان مختلف وجود دارد که قیمت ها در آن بسیار مناسب است وحراجی های زیادی وجود دارد. با ما همراه باشید تا این زمان ها را به شما نشان دهیم.

حراج های قبل از کریسمس

حراج کریسمس

تقریباً یک هفته قبل از کریسمس حراج های مخصوص سال نو شروع میشود. در این زمان شما می توانید انواع لباس های زیبا و با کیفیت را با قیمت خوبی خریداری کنید. این حراج ها تا اوایل ژانویه ادامه دارد.

حراج تابستانه

خرید در حراج

یکی از بهترین زمان ها برای خرید از استانبول زمان حراج تابستانه است. این فصل نه تنها یکی از بهترین فصل ها برای خرید است، بلکه فصل بسیار مناسبی برای تفریح و مسافرت توریستی به استانبول است. به طور کلی می توان گفت بهترین زمان برای سفر به استانبول از اردیبهشت ماه تا پایان تابستان است. در این دوره می توانید بهترین تفریح ها و بهترین خرید ها را داشته باشید. از لذت بردن از سواحل گرفته تا خریدهای ارزان.

حراج مخصوص اعیاد اسلامی

آشنایی با مراکز خرید استانبول

در استانبول همچنین در اعیاد اسلامی هم حراج های خوبی در انتظار شما خواهد بود. در نتیجه روزهای نزدیک به عید فطر و عید قربان می تواند زمان مناسبی برای رفتن به استانبول باشد. از آن جا که این دو عید مهمترین عید های ترکیه هستند حراج های خیلی خوبی در این روزها وجود خواهد داشت. برای بهره مندی از این حراج ها کافی است ۲ تا ۴ روز قبل از این اعیاد به استانبول بروید. در این روزها قیمت لباس به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد و بعضی از اجناس تا ۹۰ درصد تخفیف میخورد.

حتما بخوانید
۱۰ کاری که می توانید در میدان تقسیم استانبول انجام دهید

 

بهترین و ارزانترین مراکز خرید استانبول کدامند

علاوه بر این که بهترین زمان ها برای خرید ارزان تر از استانبول را پیدا کنید باید به دنبال بهترین مراکز خرید استانبول هم باشید. به طور کلی در استانبول مراکز خرید متنوعی وجود دارند. اما در بین آنها بعضی از آنها ارزانتر از بقیه هستند. با ما همراه باشید تا این مراکز خرید را به شما معرفی کنیم.

مرکز خرید فروم استانبول forum Istanbul

مرکز خرید فروم استانبول

یکی از مراکز خرید ارزان در استانبول مرکز خرید فروم است. البته به عقیده بعضی از افراد کالاهای این مرکز خرید خیلی هم ارزان نیست. اما در صورتی که در زمان حراج های مختلف در این مکان حضور پیدا کنید می توانید حسابی در اینجا خرید کنید. به غیر از حراج های گاه و بیگاه، اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد هم میتوانید از حراج های مرکز خرید فروم بهره مند شوید. مرکز خرید فروم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

مرکز خرید اوت لت اولویوم استابول Olivium Outlet Center

اوتلت اولویوم - مراکز خرید استانبول

این هم یکی دیگر از مراکز خرید مناسب است. در این جا می توانید کالاهایی با قیمت های مناسب پیدا کنید. این مرکز خرید در زمان‌های مختلف تخفیف هایی را هم برای مشتریان ارائه می‌کند. همچنین این مرکز برای تفریح مناسب است. در این جا می توانید از سالن سینما، سالن بولینگ و مراکز بازی کودکان هم بهره مند شوید.

مال استانبول Mall of Istanbul

مال آو استانبول - مراکز خرید استانبول

مال استانبول هم یکی از مرکز خرید استانبول است. این مرکز خرید دارای ۴ طبقه است و مرکز خرید بزرگی محسوب می شود. پس برای خرید کردن در این مرکز خرید و گشتن آن به زمان زیادی نیاز دارید. مال استانبول علاوه بر فروشگاه های مختلف دارای مراکز تفریحی مانند سینما و شهر بازی هم هست. می توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در این مرکز خرید بچرخید.

مرکز خرید کانیون مال Kanyon Shopping Mall

کانیون مال استانبول - مراکز خرید استانبول

یکی دیگر از مراکز خرید ارزان استانبول مرکز خرید کانیون مال است. این مرکز خرید بخشی از یک برج ۳۰ طبقه است و دارای ۱۶۰ فروشگاه است. البته ممکن است این مرکز خرید به نظر شما زیادی شلوغ بیاید. اما بسیاری از افرادی که در این مرکز حضور دارند برای تماشای تئاتر به این مجموعه می آیند. این مجموعه هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

حتما بخوانید
استان هرمزگان را بهتر بشناسیم

مرکز خرید اپتیموم اوت لت Optimum Outlet

اوپتیموم اوتلت - مراکز خرید استانبول

این مرکز خرید در آتاشهیر که یکی از مناطق مرفه نشین استانبول است قرار دارد. البته این منطقه نسبتا نگرانی است پس این مرکزخرید هم نسبتاً گران است. اما نسبت به موقعیت خود مرکز خریدی ارزان محسوب می شود. اما به طور کلی کالاهای این مرکز خرید خیلی ارزان نیستند. به هر حال حتی اگر نمی خواهید از مرکز خرید کنید می توانید برای خوردن غذا به رستوران های متنوع اینجا بیایید. این مرکز خرید هم از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

مرکز خرید بی اوغلو ایش istanbul Beyoğlu İş

مرکز خرید بی اغلو میش استانبول

یکی از بهترین مراکز خرید ارزان استانبول مرکز خرید بی اوغلو ایش است. این مرکز چندان لوکس نیست و در خیابان استقلال قرار دارد. در اینجا می توانید انواع لباس های مختلف را پیدا کنید. البته لباس های این مرکز خرید از برندهای معروف و گران نیستند. به طور کلی مرکز خرید بی اوغلو ایش از مراکز خرید پوشاک ارزان در استانبول است. شما می توانید از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب به این مرکز خرید بیاید.

مرکز خرید استار سیتی اوت لت Starcity Outlet

استار سیتی اوتلت - مراکز خرید استانبول

استار سیتی اوت لت یکی دیگر از مراکز خرید ارزان این شهر است. این مرکز خرید نسبتا نوساز است. این مرکز خرید به فرودگاه آتاتورک هم نسبتاً نزدیک است. این مرکز خرید هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

مرکز خرید ویاپورت Viaport

مرکز خرید ویاپورت استانبول

مرکز خرید ویاپورت هم از مراکز خرید ارزان در استانبول است. این مرکز مکان نسبتاً بزرگی است و دارای ۲۵۰ فروشگاه است. فروشگاه های این مرکز دارای انواع کالاهای شیک هستند. همچنین در این مرکز خرید تعدادی کافه هم وجود دارد که می توانید برای مدتی در آن استراحت کرده و میان وعده میل کنید. این مرکز خرید هم از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

 

خرید ارزان در بازارهای استانبول

بازار استانبول

برای خرید ارزان در استانبول علاوه بر مراکز خرید مجلل آن می توانید به بازارهای استانبول هم بروید. با ما همراه باشید تا دو تا از بازارهای سنتی استانبول را به شما معرفی کنیم.

حتما بخوانید
جاهای دیدنی کاشان؛ از حمام فین تا خانه بروجردی ها

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یک مرکز خرید و همچنین یک اثر تاریخی و گردشگری با اهمیت در استانبول است. بازار بزرگ یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده دنیا است.  این بازار سبک و معماری خاص خود را دارد. گردشگران زیادی برای بازدید و خرید به این بازار می آیند. در این بازار می‌توانید انواع ادویه، ظروف سفالی، فانوس و زیورآلات را هم پیدا کنید.

بازار مصری

بازار مصری استانبول

بازار مصری هم یکی از بازارهای استانبول است. می توانید در این بازار انواع ادویه ها را تهیه کنید. همچنین بازار مناسب خرید شیرینی هایی نظیر انواع باقلوا است. در این بازار زیتون، اسانس‌های مختلف، آجیل و موارد دیگر پیدا میشود.

 

عمده فروشی های استانبول

مراکز خرید عمده فروشی استانبول

یکی دیگر مراکز خرید ارزان در استانبول عمده فروشی های این شهر است. یکی از محله هایی که دارای عمده فروشی های زیادی است محله مرتر است. در این مکان میتوانید انواع تولیدی های لباس ترک را پیدا کنید و از آنها خرید کنید.

از دیگر مراکز خرید برای خرید ارزان بازار بزرگ استانبول است. برای خرید لباس می توانید به گاپالی چارشی بروید و از عمده فروشی های اینجا لباس بخرید.

البته این عمده فروشی ها برای خرید عمده مناسب هستند. در صورتی که قصد خرید عمده ندارید می‌توانید به بازارها و مراکز خرید که در بالا گفته شد بروید.

 

نکته در مورد خرید

در این جا ما به شما راه خرید ارزان در مکان ارزان و زمان ارزان را به شما گفتیم. اما نکات دیگری هم هست که باید در نظر داشته باشید. در صورتی که فقط به قصد خرید به سفر می روید ممکن است این خرید چندان هم به صرفه نباشد. یعنی به طور کلی هزینه سفر می تواند آن قدر زیاد باشد که حتی با وجود تخفیف ها هم خرید شما به صرفه نباشد. این موضوع به خصوص در حال حاضر که نرخ ارز، افزایش قابل توجهی داشته قابل تحمل است. پس قبل از سفر هزینه ها را بسنجید و سپس به سفر بروید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ایرانگردی
دیدنی های خوانسار؛ باغ شهری در اصفهان

همانطور که از نام خوانسار پیدا است، این شهر مملو از چشمه‌های پرآب و باشکوه و طبیعت سبز و تازه است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ به‌روزرسانی شده است. خوانسار شهری کوچک با جمعیت کم است که از اصفهان تنها دو ساعت فاصله …

دیدنی های ماسوله؛ دیار خانه‌های زرد رنگ و گلدان‌های شمعدانی
ایرانگردی
دیدنی های ماسوله ؛ دیار خانه‌های زرد رنگ و گلدان‌های شمعدانی

ماسوله ماسوله یکی از مناطق توریستی شمال کشور و‌ دهکده‌ای مه‌آلود و پر از خانه‌های خوش‌رنگ است که بر روی هم ساخته شده‌اند و با کمک یکدیگر خود را به آسمان رسانده‌اند و یکی از دیدنی های ماسوله را بوجود آورده است. در ۲۶ کیلومتری جنوب‌غربی فومن و در ۶۵ …

با ۱۰ فعالیت تفریحی متفاوت در تهران آشنا شوید
ایرانگردی
با ۱۰ فعالیت تفریحی در تهران آشنا شوید

تهران تهران شهری فوق‌العاده برای هر نوع سلیقه‌ای است. فعالیت تفریحی در تهران جاذبه ای برای گردشگران و ساکنانش فراهم کرده است؛ این شهر همیشه پیشنهادات شگفت‌انگیزی برای عاشقان خود دارد. تهران شهری با جاذبه‌ها و دیدنی‌های تاریخی و مدرن است که به راحتی می‌تواند یک روز هر گردشگر را …