راهنمای انواع اتاق های هتل

راهنمای انواع اتاق های هتل
راهنمای سفر

در این راهنما با اصطلاحات رایج هتل ها در نامگذاری اتاق ها را برای شما شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

اتاق سینگل یا تک نفره

اتاق سینگل هتل یک تخت یک نفره

این اتاقها دارای یک تخت خواب است و مخصوص یک نفر است. اتاق سینگل معمولاً بین ۳۷ تا ۴۵ متر مساحت دارد. امکانات اتاق سینگل با توجه به ستاره های هتل متفاوت است. این اتاق می تواند دارای تلویزیون، یخچال، حمام و سرویس بهداشتی باشد. در بعضی از هتل ها به جای سینگل علامت اختصاریSGL استفاده می شود.

لازم است بدانید که در بعضی از هتل ها اتاق های تک نفره گران تر از اتاق های دو نفره یا سه نفره هستند. چون دارای سرویس های مخصوصی هستند. اتاق های تک نفره معمولاً تخت کوچکی دارند. اما در بعضی از هتل ها این اتاقها دارای تخت های کینگ سایز هستند. اتاق های تک نفره از محبوب ترین اتاق های هتل ها هستند.

اتاق دبل یا دونفره

اتاق دبل هتل - تخت دو نفره

اتاق دبل یا اتاق دو نفره برای اسکان دونفر است. اتاق دبل اتاقی است که در آن یک تخت بزرگ دو نفره وجود دارد. این اتاق مخصوص زوج ها است اگر تمایل دارید که تخت تان بزرگ باشد لازم نیست که حتماً اتاق دبل باقیمتی تقریباً دو برابر را رزرو کنید. بلکه به دنبال اتاق یک نفره با تخت کینگ سایز باشید.

اتاق توئین یا دونفره

اتاق توییین هتل - دو تخت یک نفره

این هم اتاقی برای دو نفر است با این تفاوت که به جای یک تخت دو نفره، دو تخت جداگانه دارد. تختهای اتاق توئین معمولاً کوچک هستند. بدهی است که با رزرو این اتاق ها وسایل داخل اتاق هم به اندازه دو نفر خواهد بود. اتاقهای تویین هم از اتاق های مهم هتل ها هستند.

حتما بخوانید
گردشگران در کشور های مختلف در معرض چه بیماری هایی هستند؟

اتاق تریپل یا سه نفره

اتاق ترییل هتل - سه نفره

این اتاق خواب مخصوص اقامت سه نفر هستند. البته دو نوع اتاق سه نفره وجود دارد:

در یک نوع از آن سه تخت جداگانه برای سه شخص در نظر گرفته شده که در یک اتاق بزرگ قرار دارد. بعضی از هتل ها حتی دو سرویس بهداشتی دارند تا برای سه نفر کافی باشد.

در نوع دیگر اتاق سه نفره یک تخت دو نفره و یک تخت یک نفره وجود دارد. این مدل محبوب خانواده های سه نفر است.

اتاق های سه نفره معمولاً سایز بزرگتر و قیمت بالاتری دارند.

اتاق کواد یا چهار نفره

اتاق چهار نفره هتل

اتاق های چهار نفره مخصوص چهار نفر هستند و معمولاً سایز خیلی بزرگ دارند. معمولاً اتاقهای چهار نفره برای هتل ها چندان به صرفه نیستند و بسیاری از هتل ها دارای اتاق ۴ نفره نیستند.

تختهای اتاق ۴ نفره به صورت دو تخت دو نفره یا ۴ تخت یک نفره وجود دارد. البته اتاقی که دو تخت دو نفره دارد به صرفه تر است. اتاق چهار نفره به طور کلی کم استفاده ترین اتاق های هتل است.

سوئیت

سوییت هتل

سوئیت ها با امکانات ترین اتاق های هتلند. سوئیت ها معمولاً دارای چند اتاق و امکانات زیادی هستند و شبیه به یک خانه جمع و جورند.

البته انواع مختلفی از سوییت وجود دارد. از جمله سوئیت مینی با سایز کوچک، سوئیت معمولی با سایز متوسط و سوئیت دوبلکس که دو طبقه است و امکانات رفاهی و تفریحی خاصی دارد.

کابانا

اتاق های لوکس هتل - کابانا

اتاقهای کابانا اتاق های بسیار لوکس هستند که کمتر از ۳۰ متر مساحت دارد. این اتاقها معمولاً در طبقه همکف قرار دارند و در آنها یک استخر وجود دارد. اتاق کابانا یکی از گرانقیمت ترین اتاق های هتل است. علت محبوبیت کابانا استخر آن است. اما این اتاق ها کمتر از سوئیت ها لوکس هستند. البته در ایران بعضی از اتاقهای کابانا دارای استخر نیستند.

حتما بخوانید
هتل شایان کیش؛ از قدیمی ترین هتل های جزیره کیش

اتاق های کانکت یا متصل

اتاق کانکت هتل

این اتاق ها محبوب خانواده ها هستند. به این صورت که معمولاً دارای یک اتاق بزرگ هستند که با دری به اتاق های کوچکتر وصل میشود. علت محبوبیت این اتاق ها این است که پدر و مادر را از فرزندان جدا می کند و مانند یک خانه عادی است. داخل اتاق های کوچک تخت خواب وجود دارد.

ویلا

اتاق هتل - ویلا

ویلا که لوکس ترین و مجهزترین اتاق های هتل هاست. این اتاق ها مانند یک هتل مستقل لوکس هستند و دارای اتاق های خواب، فضای نشیمن، بالکن، استخر، جکوزی، سونا، حمام و سرویس بهداشتی هستند.

همچنین ویلاها دارای اتاق مخصوص سیگار کشیدن هستند. به خصوص که در هتل ها امکان کشیدن سیگار وجود ندارد.

آپارتمان

هتل آپارتمان

این اتاق ها مخصوص اقامت طولانی هستند. آپارتمان شامل اتاق خواب، نشیمن، مبلمان، حمام و سرویس بهداشتی است. آپارتمان نسبت به ویلا قیمت کمتری دارد معمولاً آپارتمان ها متراژ کمی دارند و دو نفره هستند.

سوئیت پرزیدنتال یا رویال

سوییت رویال هتل

لوکس ترین نوع سوئیت سوئیت رویال است که ۸۰ تا ۳۵۰ متر مساحت دارد. این اتاق ها بسیار گران هستند. این اتاق ها معمولاً دارای دکوراسیون خاص، مینی بار، پیشخدمت شخصی، استخر و تختخوابهای بزرگ است.

اتاق های هتل فرودگاهی

اتاق هتل فرودگاه

هتل های فرودگاهی در نزدیکی فرودگاه قرار دارند و مخصوص مسافرانی هستند که پروازشان تاخیر دارد. این هتل ها شبیه هتل های دیگر هستند و تفاوتشان فقط نزدیکی به فرودگاه است.

سوئیت فیستا

اتاق هتل فیستا سوییت

این اتاق ها مخصوص عروسی های گران قیمت هستند و در واقع تالارهای عروسی هستند که به اتاق عروس و داماد ختم می شوند.

حتما بخوانید
راهنمای سفر به گنبد کاووس؛ سرزمین سبز برج قابوس

البته  این نوع اتاق بسیار گران و در ایران بسیار کمیاب است.

سوئیت دوبلکس

اتاق هتل - سوییت دوبلکس

این سوئیت ها بسیار شبیه به سوییت عادی هستند. با این تفاوت که اتاق خواب های آن در طبقه دیگری قرار دارد و معمولا از سوییت های معمولی گران تر هستند.

استودیو

اتاق هتل - استودیو

این اتاق ها مخصوص سفر کاری هستند و بسیار جمع و جورند .بعضی از آنها دارای آشپزخانه هم هستند.

 نکته
  • اگر تعداد افراد خانواده بیشتر از یک مقدار خاصی باشند می توانید با پرداخت مبلغی؛ کاناپه تختخواب شو و بالش اضافه دریافت کنید.
  • هتل ها باید برای کودکانتان تخت های مخصوص در اختیارتان قرار بدهند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

راهنمای سفر
تحصیل در کانادا، انگلیس و سوئیس

کشور سوئیس کشوری فدرالی و کنفدراسیونی واقع در حوزه شنگن، واقع در اروپای غربی به پایتختی برن، دارای جمعیتی برابر با 8.5 میلیون نفر و وسعتی معادل 41 هزار و 285 کیلومتر مربع می باشد. زبان های رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و واحد پولی آن فرانک سوئیس می باشند. …

خبرنگاری و روزنامه نگاری سفر و گردشگری چیست ؟
راهنمای سفر
خبرنگاری و روزنامه نگاری سفر و گردشگری چیست ؟

خبرنگاری سفر خبرنگاری سفر یا سفرنگاری، رشته‌ای که شاید کمتر درباره‌ی آن شنیده باشید. یکی از شاخه‌های جذاب و هیجان انگیز خبرنگاری، خبرنگاری و روزنامه نگاری سفر و گردشگری است که به خاطر وجود منابع اطلاعاتی کم، گاهی با سفرنامه نویسی یا وبلاگ نویسی راجع به سفر اشتباه گرفته می‌شود. …

برای سفر به ترکیه و استانبول چه ارزی را با خود ببریم
راهنمای سفر
برای سفر به ترکیه و استانبول چه ارزی را با خود ببریم؟

استانبول یکی از شهرهای دیدنی در جهان است. استانبول دارای آب و هوای مطلوب و موقعیت جغرافیایی خیلی خوبی است. در فصل بهار و تابستان توریست های زیادی از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند. از جذابیت های استانبول وجود مکان های تاریخی، مناظر طبیعی جذاب، تفریحات و …