راهنمای سفر دو روزه به مشهد

راهنمای سفر دو روزه به مشهد
سفر

مشهد یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان است. اگر فرصت زیادی ندارید و تنها در دو روز می خواهید از زیبایی های این شهر بهره مند شوید با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

یک سفر خوب

سفر خوب از نظر هرکس معنای متفاوتی دارد. بعضی ها فقط گردش در طبیعت را سفر خوب می دانند. بعضی ها رفتن به زیارتگاه ها را می پسندند و بعضی ها به دنبال بخش های تاریخی هستند. بعضی دیگر هم گشت و گذار در مراکز خرید و رستوران ها و پارک ها را دوست دارند. ما در اینجا همه اینها را در نظر گرفته ایم و همه این برنامه ها را در سفر دو روزه جا دهیم.

روز اول

از آنجا که فقط دو روز فرصت داریم. برنامه‌ریزی را طوری در نظر می گیریم که از ساعت ۶ یا ۷ صبح روز اول شروع میشود.

مقصد اول حرم امام رضا

حرم امام رضا مشهد

اکثر افراد ترجیح می‌دهند که در سفر به مشهد مقدس اولین مقصدشان حرم امام رضا باشد. رفتن به حرم امام رضا و گشت و گذار در آن حدود ۳ تا ۴ ساعت زمان می برد. این زمان فقط مخصوص زیارت نیست چراکه در مجموعه حرم دیدنی های فرهنگی تاریخی دیگری هم وجود دارد. در حالتی که وقت کافی داشته باشیم گشت و گذار در حرم ۷ تا ۸ ساعت زمان می‌خواهد. اما در اینجا مجبوریم فشرده تر برنامه بریزیمو هنگام بازدید از حرم به این مکان ها سر بزنید:

  • مسجد گوهرشاد
  • پنجره فولادی
  • باغ رضوان
  • موزه آستان قدس

مقصد دوم رستوران کریم

رستوران پسران کریم

پس از گذراندن صبح در حرم نوبت صرف ناهار است. برای صرف ناهار به شما رستوران کریم را پیشنهاد می دهیم.

مسیر رستوران

این رستوران غذای باکیفیتی دارد و در نزدیکی حرم قرار دارد. برای رفتن به این رستوران از حرم ۱۵ دقیقه با خودرو فاصله دارید. برای رفتن به رستوران کریم به خیابان آبکوه به سمت بلوار فلسطین رفته و وارد رستوران شوید. حداکثر زمانی که به شما توصیه می‌کنیم در دستور آن سپری کنید یک ساعت و نیم است.

هزینه رستوران

رستوران کریم یک رستوران با سابقه است. این رستوران بیش از ۳۰ سال است که تاسیس شده و چلو گوشت و ماهیچه معروفترین غذاهای آن است. این رستوران یک رستوران سنتی است و غذاهای آن چندان ارزان نیست. ولی ارزش امتحان کردن را دارد. برای سفارش ناهار تقریبا ساعت یک باید در رستوران حاضر باشید. این رستوران در مشهد شعبات دیگری هم دارد.

حتما بخوانید
معرفی بازارهای مرزی ایران

مقصد سوم باغ نادری

باغ نادری مشهد

این باغ مربوط به نادر شاه افشار است. می توانید پس از ناهار به آرامگاه نادرشاه سربزنید. این مقبره در زمان قاجار برای نادرشاه افشار ساخته شده.

مسیر باغ نادری

از رستوران کریم با خودرو یا اتوبوس به سمت باغ نادری حرکت میکنیم. با وسیله نقلیه حدوداً ۲۰ دقیقه راه است. انتخاب رستوران کریم به همین دلیل بود چون فاصله کمی با باغ نادری داردو برای گشتن در باغ نادری حداقل نیم ساعت زمان لازم داریدو

هزینه باغ

برای ورود به آرامگاه نادرشاه نیاز به بلیط داریدو قیمت این بلیط زیاد نیست. این باغ فقط از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ شب باز است. البته این ساعت می‌تواند بسته به فصل ها تغییر کند پس حتماً آن را چک کنید.

مقصد چهارم کوهسنگی

کوهسنگی مشهد

کوه سنگی یکی از معروف ترین پارک های مشهد است. می توانید پس از باغ نادری به کوهسنگی برویم و کمی در آنجا استراحت کنیم. در این پارک دو کوه سنگی قرار دارد و یک استخر بزرگ در این پارک بنا شده که یک بنای قدیمی است.

مسیر کوهسنگی

از باغ نادری با تاکسی و خودروی شخصی می تواند به کوهسنگی بروید. این مسیر حدود ۲۰ دقیقه زمان می برد. در این پارک می توانید حداکثر ۳ ساعت بمانید.

هزینه کوهسنگی

ورود به کوه سنگی به طور کلی رایگان است. اما در صورتی که علاقمند به بازدید از موزه بزرگ خراسان هستید باید بلیط آن را تهیه کنید که قیمت زیادی ندارد. این موزه دارای اشیا تاریخی ارزشمند از دوره های مختلف است. این موزه ۱۲ طبقه دارد و اشیایی از ما قبل تاریخ هم در آن وجود دارد. همچنین این موزه دارای بخش مردم شناسی هم هست.

مقصد پنجم بازار رضا

بازار رضا مشهد

احتمالاً حدود ساعت ۷ تا ۸ شب است و نوبت به آخرین مقصد امروز است. به عنوان آخرین مقصد بازار رضا را پیشنهاد می کنیم. این بازار قدیمی در سال  ۱۳۵۵ توسط رضا شاه ساخته شده. در این بازار فروشگاه‌های مختلف وجود دارد. البته این فروشگاهها چندان شیک و دیدنی نیستند. این فروشگاه ها بیشتر برای خرید سوغاتی های سنتی مثل انگشتر‌عقیق، ادویه و زعفران، تسبیح و جانماز مناسب هستند.

مسیر بازار رضا

از کوهسنگی به بازار رضا حدوداً ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. اما معمولاً این منطقه دارای ترافیک سنگینی است و انتظار می رود که ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در راه باشید. بازار رضا در خیابان طوسی قرار دارد. منطقه‌ای که پر از هتل و اقامتگاه های مختلف است. اگر هتل شما هم در نزدیکی حرم قرار دارد بازار رضا به عنوان آخرین مکان روز، محل مناسبی است.

حتما بخوانید
زیپ لاین های معروف و هیجان انگیز ایران
هزینه بازار رضا

ورود به بازار رضا رایگان است. برای خرید کردن با توجه به بودجه خودتان می توانید خرید کنید. قیمت ها در این بازار چندان بالا نیست و به طور کلی می‌توانید با توجه به بودجه خودتان سوغاتی بخرید. مثلاً مهر و تسبیح از سوغاتی های ارزان و زعفران از سوغاتی های گران است.

پایان روز اول

در اینجا گشت و گذار به پایان می رسد و می توانید برای استراحت به محل اقامت تان برگردید. برای شام هم می توانید از مراکز و نزدیک به اقامتگاه تان یا رستوران‌هتل استفاده کنید. همچنین می‌توانند از فست فود های مختلف سطح شهر غذا سفارش دهید.

 

روز دوم

مقصد اول طرقبه

طرقبه مشهد

در روز اول بخش های فرهنگی مذهبی و تاریخی مشهد را گشتیم. حالا وقت لذت بردن از زیبایی های طبیعت این شهر است. طرقبه از مکانهای طبیعی و خوش آب و هوای این شهر است و در حوالی مشهد قرار دارد. این قسمت ییلاقی در مشهد پر از رستورانهای خوب است. همچنین دارای فروشگاه های صنایع دستی و هتل هایی برای اقامت است.

مسیر طرقبه

طرقبه در ۱۸ کیلومتری مشهد واقع شده. برای رفتن به طرقبه میتوان در خودرو شخصی یا سواری ها و وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. برای رفتن به طرقبه با اتومبیل شخصی باید به خیابان وکیل آباد مشهد بروید و بعد از رسیدن به انتهای آن به سمت جاده بروید که به سمت بلوار امام رضا یا ویلاشهر میرود. در انتهای این بلوار طرقبه قرار دارد. برای رسیدن به طرقبه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

برای رفتن به طرقبه می‌توانید از مترو و اتوبوس هم استفاده کنید. با مترو کافی است که سوار خط وکیل‌آباد شوید و در آخرین ایستگاه مترو یعنی ایستگاه ترمینال غربی پیاده شوید. سپس با اتوبوس های طرقبه و تاکسی های آنجا به سمت طرقبه بروید. هزینه رفتن به طرقبه بالا نیست. برای رفتن با اتوبوس هم کافی است که در وکیل آباد پیاده شوید و با اتوبوس های تاکسی های ان جا به آنجا بروید.

حتما بخوانید
بهترین کابین‌‌ فرست کلاس به کدام ایرلاین‌ها تعلق دارد؟
هزینه طرقبه

هزینه بستگی به بناهایی که از آن بازدید میکنید دارد. اگر به رستوران های لوکس طرقبه بروید هزینه بالایی خواهد داشت. می‌توانید به منطقه سد چالیدره و دریاچه ها بروید. در آنجا قایق سواری، بانجی‌جامپینگ، تله سیژ و تفریحات دیگری وجود دارد. در طرقبه مکان های دیدنی زیادی وجود دارد و هزینه به خودتان بستگی دارد. هزینه شما می تواند از متوسط تا زیاد باشد.

 

مقصد دوم پارک ملت

پارک ملت مشهد

در حوالی غروب از طرقبه به سمت شهر حرکت کنید. به عنوان آخرین مکان تفریحی که به آن سر میزنید پارک ملت را پیشنهاد می دهیم. این پارک زیبا در فصل بهار پر از گل های لاله می شود و قدیمی ترین چرخ و فلک مشهد در آن قرار دارد. این چرخ و فلک بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه است. تا قبل از زمان شام می توانید در این پارک استراحت کرده و چرخ و فلک سواری کنید.

مسیر پارک ملت

از طربه تا پارک ملت بیست دقیقه راه است. بعد از گذشتن از بلوار وکیل آباد از چهارمین خروجی به بزرگراه وکیل آباد وارد می شوید و بعد به بلوار امامت و پارک ملت میرسید.

هزینه پارک ملت

پارک ملت یک مکان عمومی و رایگان است. اما می توان به کافه ها و رستوران های اطراف آن سر بزنید. البته در صورتی که مایل بودید به شهر بازی پارک ملت بروید باید بلیط آن را تهیه کنید. قیمت آن حدود ۱۵ هزار تومان است.

 

مقصد سوم رستوران معین درباری

رستوران معین درباری مشهد

در شب آخر شما را دعوت به دیدن رستوران مشهور معین درباری می‌کنیم. معروف ترین غذای رستوران شیشلیک است. اگر به مشهد سفر می‎کنید شیشلیک های معروف و مشهد را از دست ندهید.

مسیر رستوران معین درباری

از پارک ملت تا این رستوران ۲۰ دقیقه راه است. این رستوران در بین خیابان پاسداران ۲ و پاسداران ۴ مشهد قرار دارد.

هزینه رستوران معین درباری

هزینه غذا خوردن در این رستوران بالاست. ساده ترین گزینه‌ای که می توانیم به شما پیشنهاد کنیم کباب کوبیده است که قیمت آن حدود ۵۰ هزار تومان است. البته غذا کیفیت بالایی دارد و حجم هر پرس هم زیاد است. میتوانید کمتر غذا سفارش دهید و این طوری در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سفر
آشنایی با درخت سرو ابر کوه/ مسن ترین درخت جهان

دست کم 50 درخت روی زمین وجود دارند که بیش از هزار سال عمر کرده‌اند و محققان معتقدند راز  طول عمر این درختان سیستم آوندی بخش بخش آن‌هاست که باعث می‌شود بخشی از درخت بمیرد و بقیه بخش‌ها به حیات خود ادامه دهند. به علاوه بسیاری از درخت‌ها مانند ما پیر …

سفر
قدیمی ترین غذاهای کشف شده توسط باستان شناسان دنیا

باستان شناسان در طی سال های مختلف مجموعه ای از قدیمی ترین غذاها را از دل خاک و یا اعماق دریا استخراج کردند. باستان شناسان تاکنون مواد غذایی مختلفی کشف کردند، این غذاها را از مقبرهای باستانی، از کشتی های غرق شده در اعماق دریا و یا حتی آویخته شده …

سفر
رژیم غذایی در یوگا !

تغذیه فرد یوگی به چه صورت است؟ سوال بسیاری از مردم این است که رژیم غذایی ایده ‌آل برای کسانی که یوگا کار می کنند چیست؟ در طول دوره این ورزش در بارسلونا در سپتامبر ۱۹۸۱ به این سوال پاسخ داده شد. یک سوء تفاهم بزرگ در ۳۰ سال گذشته …