راهنمای سفر دو روزه در شمال

راهنمای سفر دو روزه در شمال
ایرانگردی

خیلی وقت ها پیش می آید که می‌خواهیم در آخر هفته به شمال برویم. به خصوص که در آخر هفته ها ترافیک و جمعیت کمتری راهی شمال است. در اینجا شما را راهنمایی می کنیم که برنامه ریزی ایده آلی برای یک سفر دو روزه به شمال را انجام دهید.

روز اول

جاده چالوس

جاده چالوس شمال

جاده چالوس یکی از مشهورترین جاده‌های کشور است. این جاده در راستای جاده تهران-کرج قرار دارد و از ابتدای آن زیباست. هرچه از تهران به سمت شمال بروید این زیبایی بیشتر می شود. در جاده چالوس می‌توانید به چند روستا هم سر بزنید و از مناظر آن لذت ببرید. همچنین در جاده چالوس می توانید توقف کرده و آش محلی، بلال یا چای زغالی سفارش دهید. پس سعی کنید به جای انتخاب جاده هراز یا آزادراه تهران-شمال، جاده چالوس را برای سفر انتخاب کنید.

رامسر

رامسر شمال

در سفر به شمال دیدن دریا را فراموش نکنید. پس به همین دلیل رامسر یکی از گزینه های خوب برای سفر به شمال است. چرا که سواحل این شهر تمیز تر از بقیه سواحل شمال هستند. همچنین در رامسر امکان خرید سوغاتی هم وجود دارد و هزینه اجاره ویلا در این شهر نسبتاً پایین تر است.

جنگل دلخانی

جنگل رامسر شمال

در سفر دو روزه به شمال حماً کته‌کباب را امتحان کرده و به جنگل های دالخانی سربزنید. این جنگل از زیباترین نقاطی است که باید از آن بازدید کنید. پس حتماً آن را در برنامه خود داشته باشید.

گیلان

گیلان شمال

پس از گذراندن وقت در جنگل به گیلان بروید. پس از اینکه شب شد و خسته از گردشگری شدید سعی کنید که در گیلان به خصوص در لاهیجان گشت بزنید. در هنگام شب می توانید در اقامتگاه های گیلان اقامت و استراحت کنید.

حتما بخوانید
سرعین در یک نگاه

 

روز دوم

رستوران شکم الملوک

صبحانه ایرانی

پس از استراحت شبانه نوبت این است که به رستوران شکم الملوک بروید. این رستوران دارای منوی صبحانه، ناهار و شام است و حتی غذای مخصوص گیاهخواران را هم دارد. در این رستوران همچنین موسیقی زنده پخش می شود که تجربه غذاخوردن را جذاب تر خواهد کرد.

ماسوله

ماسوله شمال

باکمی رانندگی می‌توانید به این منطقه از ایران برسید. ماسوله منطقه باستانی و از لحاظ طبیعی جذاب است. علت اصلی جذابیت ماسوله معماری خاص آن است. به این صورت که حیاط یک خانه، پشت بام یا پیاده روی خانه دیگر است. این معماری متعلق به دوره زندیه است. کمی درماسوله چرخ بزنید و برای ناهار به یکی از رستوران های ماسوله بروید.

 فومن

شمال فومن

با یک ساعت رانندگی از ماسوله به فومن می‌رسید. این شهر کلوچه ها و زیتون های معروفی دارد. همچنین دارای جذابیت هایی مانند گشترودخان، چشمه آب معدنی و زمزمه هم هست که باید از آن بازدید کنید.

همچنین این شهر به عنوان مقصد پایانی سفر مکان مناسبی برای تهیه سوغاتی است. شما میتوانند از کلوچه ها زیتون‌های خوب این شهر خریداری کنید. می‌توانید در فومن اقامت کرده یا بدون اقامت از آن را بازدید کنید و پس از آن از آزاد راه قزوین شمال به مبدا خود بازگردید.

 

جمع بندی

در صورتی که بخواهید از تمام مناطقی که گفتیم بازدید کنید باید برنامه‌ریزی خوبی انجام بدهید. ذر صورت برنامه‌ریزی مناسب امکان بازدید از تمامی نقاط را دارید و سفری خوش و پربار خواهید داشت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دیدنی های خلخال؛ شهری رویایی و بکر در اردبیل
ایرانگردی
دیدنی های خلخال ؛ شهری رویایی و بکر در اردبیل

بیشتر مردم خلخال را به یکی از زیباترین جاده‌های ایران یعنی جاده اسالم به خلخال می‌شناسند. اما این شهر جاذبه‌های دیگری هم دارد که گردشگران بسیاری از آن بی خبرند نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ به‌روزرسانی شده است. خلخال شهر خلخال در جنوب‌شرقی …

در سفر به شهرکرد از کجا دیدن کنیم؟
ایرانگردی
در سفر به شهرکرد از کجا دیدن کنیم؟

شهرکرد ، شهر زیبای استان چهار محال بختیاری، با طبیعی سرسبز، دشت‌هایی وسیع و آثار تاریخی ارزشمند از مقاصد گردشگری در ایران است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ به‌روزرسانی شده است. «شهرکرد» که در گذشته به «دهکرد» شهرت داشت، یکی از شهرهای …

دیدنی های تبریز، شهر اولین ها
ایرانگردی
دیدنی های تبریز ، شهر اولین ها

تبریز به شهر اولین‌ها شهرت دارد. این شهر با زیبایی‌ها و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فراوانی که دارد، دیدنی های تبریز همواره یکی از برترین مقاصد گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ به‌روزرسانی شده است.  تبریز …