روش های مختلف مهاجرت به آلمان

روش های مختلف مهاجرت به آلمان
سایر

آلمان یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است. این کشور شرایط اقتصادی خوبی دارد و بسیار مهاجرپذیر است. اگر شما هم به مهاجرت به آلمان فکر می کنید این مطلب را از دست ندهید.

مدارک ضروری برای مهاجرت به آلمان

داشتن تمکن مالی

در صورتی که قصد مهاجرت به هر روشی را دارید باید اثبات کنید که تمکن مالی و شرایط پولی مناسبی دارید. به این منظور باید اثبات کنید که می‌توانید مخارج مالی خود را برای مهاجرت تامین کنید. فرقی نمی کند که به چه روشی قصد مهاجرت دارید این موضوع اجباری است.

داشتن بیمه سلامت

برای ورود به کشور آلمان داشتن بیمه سلامت اجباری است. به این منظور بهترین روش این است که این بیمه را از یک شرکت آلمانی درخواست کنید.

اقامت دائم آلمان

داشتن مدرک زبان آلمانی

اینکه به چه مدرکی نیاز دارید بستگی به روش مهاجرتی شما دارد مدارک زبان آلمانی شامل موارد زیر است:

A1  A2

اینها شامل مدارک پایه و حداقلی زبان آلمانی هستند. معمولاً این مدرک برای ویزای پیوست لازم است.

B1 B2

این مدارک نشان دهنده مهارت بالا در زبان آلمانی هستند. بعضی از موارد تحصیلی و کاری به این مدرک نیاز دارند.

C1 C2

سطح پیشرفته که به معنی تسلط کامل به زبان آلمانی است. در صورت درخواست اقامت دائم یا بعضی از موارد تحصیلی به این مدرک نیاز دارید.

داشتن ویزای آلمان

مردم ایران برای ورود به خاک آلمان نیاز به ویزای شینگن دارند. بعضی از کشورهای دیگر مثل آمریکا و کانادا نیازی به این ویزا ندارند و پس از ورود به خاک آلمان ویزا را دریافت میکند.

شرایط مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

ویزای پیوست یا ازدواج

به این منظور لازم است که با اتباع آلمان ازدواج کنید، تا تابعیت آلمان را دریافت کنید. طبق قوانین آلمان ازدواج با تبعه ی آلمانی باعث دریافت اقامت این کشور می‌شود.

حتما بخوانید
۱۱ واقعیت جالب در مورد لیختن اشتاین؛ کشوری کوچک در اروپا که بدهی و فرودگاه ندارد

برای مهاجرت به این روش لازم است که همسر شما دارای درآمد کافی برای مخارج خودش و شما باشد و به دولت اعلام کند که نیازی به کمک مالی ندارد. شما برای دریافت ویزای پیوست نیاز دارید که زبان آلمانی را تا سطح A1 یاد گرفته باشید. پس از ازدواج مدارک خود را به سفارت تحویل داده و درخواست ویزای پیوست می کنید. پس از تایید مدارک ویزای شما صادر می شود. با صادر شدن این ویزا شما می توانید وارد آلمان شده و در آن اقامت کنید. همچنین امکان کار کردن و تحصیل را به دست می آورید. و با داشتن سه سال اقامت اقامت دائم را کسب می کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از راه پناهندگی

بعضی از افراد از راه پناهندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. طبق قوانین آلمان پناهندگان در قسمت های مختلف کشور تقسیم می شوند. شهرهای پرجمعیت پناهندگان بیشتری دارند. افراد متقاضی پناهندگی باید به اداره کنترل مرزی رفته یا به پلیس مراجعه کنند و درخواست پناهندگی بدهند. پس از آن در مورد محل اقامت این افراد تصمیم‌گیری خواهد شد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

مراحل پناهندگی

پناهندگی دو مرحله دارد.

مرحله اول

ابتدا افراد به اقامتگاه های خاصی انتقال داده میشوند. این اقامتگاه ها ساختمان های بزرگ و دارای حفاظ هستند. در این مکان ایستگاه پلیس، پزشک، سالن غذاخوری و سالن خواب مخصوص پناهندگان وجود دارد. به هر پناهنده مکانی به اندازه شش و نیم متر داده می شود. پناهندگان با عکس و اثر انگشت در سیستم پناهندگی ثبت می شوند و درخواست پناهندگی شان مورد بررسی قرار می گیرد. سپس از پناهنده سوال می شود و در صورت نیاز یک مترجم در اختیار ایشان قرار می گیرد. سپس بعد از مصاحبه در مورد درخواست پناهندگی فرد تصمیم گرفته میشود.

حتما بخوانید
چگونه بفهمیم ممنوع الخروج شده ایم

مهاجرت کاری به آلمان

مرحله دوم

در این مرحله کسانی که درخواست پناهندگی شان قبول شده دارای پرونده می شوند. سپس تعیین می‌شود که پناهجو به کدام ایالت باید فرستاده شود. بعد پناهنده می تواند در یک اقامتگاه گروهی زندگی کند. متاسفانه امکان این که در کنار دوستان و آشنایان خود اسکان داده شوید وجود ندارد. مگر اینکه فرد زیر سن قانونی باشد یا تقاضای اقامت در کنار همسرتان را بکنید.

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت از طریق ویزای کار

به این منظور لازم است که یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. آگهی های مربوط به درخواست کار در کشور آلمان سه ماه در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرند. در صورتی که در طول این سه ماه شخص مورد نظر را پیدا نکنند، می‌توانند درخواست را در مورد افراد خارجی انجام دهند. البته واضح است که احتمال چنین امری خیلی پایین است.

در سال های اخیر رکود اقتصادی زیادی در کشورهای اروپایی وجود داشته. مهاجران به طور کلی ۶ ماه زمان دارند تا کار پیدا کنند. آلمان معمولاً نیازمند افراد دارای تخصص در زمینه برق، کامپیوتر و الکترونیک، صنایع مکانیک، شیمی، فیزیک، آی تی، داروسازی و پرستاری است.

مهاجرت با ویزای کار

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بعضی از کشورها از جمله آلمان امکان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را هم دارند. معمولاً این روش برای گرفتن اقامت یا گسترش تجارت استفاده می شود. روش های سرمایه گذاری شامل:

  • مشاغل حرفه‌ای یا شخصی مانند رستوران.
  • تاسیس شرکت هایی که حداقل دو نفر عضو دارند.
  • تاسیس شرکتهای تضامنی و شخصی.
  • تاسیس شرکت با مسئولیت محدود.
  • تاسیس شرکت سهامی.
  • تاسیس شعبه.
  • دفتر نمایندگی.
  • شعبه مستقل.
  • شعبه وابسته که شامل انبار پخش کالا یا کارگاه می شود.
حتما بخوانید
غذاهای معروف تبریز

برای همه این موارد لازم است که شرکت را ثبت کرده و مدارک لازم را ارائه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق تحصیل

برای این ویزا لازم است که از یکی از دانشگاههای آلمان پذیرش بگیرید. پس از آنکه پذیرش را از دانشگاه گرفتید می توانید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنید. شما نمی توانید برای پیدا کردن دانشگاه به این کشور سفر کنید. لازم است که از قبل توسط یک دانشگاه پذیرفته شده باشید.

برای دریافت ویزای بیش از ۹۰ روزه کشورهای به جز کشورهای اتحادیه اروپا نیازمند ویزای دانشجویی هستند. از طرف دیگر شهروندان کشورهای مانند استرالیا، اسرائیل، نیوزلند، کانادا، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا پس از ورود به خاک آلمان ویزا دریافت می کنند. اما کشورهایی مانند کشور ما قبل از ورود به کشور نیازمند گرفتن ویزا هستند.

آلمان دانشگاه های خوبی دارد و مدارک آن معتبر است.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی برای بازدید از زیبایی های آلمان و سفر کوتاه به این کشور صادر می شود. برای دریافت ویزای توریستی باید اطمینان بدهید که به کشور خود برخواهید گشت. برای دریافت این ویزا می توانید از طریق وبسایت یا رفتن به سفارت اقدام کنید. برای دریافت وقت مصاحبه حتماً باید اینترنتی اقدام کنید.

ویزای توریستی - مهاجرت و سفر

گرفتن بلوکارت

می توانید با دریافت بلوکارت به این کشور مهاجرت کنید و اقامت و تابعیت آلمان را بگیرید. طرح بلوکارت در سال ۲۰۰۷ تصویب شده تا نیروی انسانی متخصص را جذب کند.

افرادی که تحصیلات دانشگاهی معتبر و درآمد حداقل ۴۶ هزار و ۴۰۰ یورو داشته باشند می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند و از این طریق خانواده‌های خود را هم به این کشور بیاورند.

بهترین روش مهاجرت به آلمان

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
۱۰ مقصد گردشگری منتخب سال ۲۰۲۰ از نگاه Lonely Planet

در بیش از ۹ ماه اخیر بسیاری از مردم در سراسر جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور شدند در برنامه های سفر خود تجدید نظر کنند. با این وجود موسسه Lonely Planet مانند همیشه بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۲۰ را اعلام کرده که ۵۰۰ تجربی گردشگری برتر جهان را …

گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی
سایر
گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی

کمپ امیر اسپورت کمپ امیر اسپورت آنتالیا محل برگزاری آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در آستانه ۳ بازی حساس در جریان مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در منطقه آسیا  است که سومین هفته مهر ۹۹ برگزار می شود. آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران که دومین دیدار …

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم تایلند
سایر
فرهنگ مردم تایلند حقایق جالب و خواندنی در این مورد

هر کشوری مثل یک سیاره ی جداگانه می ماند و در آنجا هیچوقت نمی دانید که چه چیزی انتظارتان را می کشد. و صرفاً با یک سفر کوتاه و اقامت در یک هتل خوب نمی توانید شناخت واقعی از یک مکان جدید و فرهنگ مردم آن پیدا کنید. با چند …