زیباترین جاده های ایران

زیباترین جاده های ایران
ایرانگردی

در سفر فقط مقصد مهم نیست و می توانید از مسیر هم لذت ببرید. ایران، گوهر ما دارای دارای جاده های بسیار زیبایی است که سفر کردن را جذاب میکند. با ما همراه باشید تا زیباترین جاده های ایران را بررسی کنیم.

گردنه حیران

گردنه حیران زیباترین جاده های ایران

حیران یک روستا در استان گیلان است. اگر از جاده آستارا به سمت اردبیل حرکت کنید به این جاده می رسید. این جاده از یک سمت به کوه و دره های خروشان میرسد. اسم این گردنه، گردنه حیران است. این جاده که زیباترین جاده ایران است معمولاً پوشیده از مه است. نیمی از مراتع سرسبز و زیبای این جاده متعلق به ایران است و نیمی دیگر متعلق به جمهوری آذربایجان.

مسیر: جاده آستارا-اردبیل، پنج کیلومتری آستارا، گردنه حیران

بهترین زمان سفر

برای سفر به این جاده زیبا فصل‌های گرم را انتخاب کنید. چون در فصل پاییز و زمستان این جاده خطرناک است.

 

جاده شهداد نهبندان

جاده شهداد زیباترین جاده های ایران

این جاده هم یکی از زیباترین جاده های ایران است که در کویر شنی قرار دارد. این جاده در استان کرمان قرار دارد. برای لذت بردن از این جاده پیش از طلوع خورشید به این جاده بروید و طلوع خورشید را از اینجا نظاره کنید.

مسیر: از مرکز کرمان به سمت شمال شرق بروید تا به این جاده برسید.

بهترین زمان سفر:

از آنجا که کرمان یکی از استانهای گرم ایران است بهترین زمان برای دیدن این جاده از اواخر تابستان و اوایل پاییز است. البته پیش از رفتن به این مسیر اخبار را چک کنید چون در بعضی از مواقع مسیر دسترسی به این جاده مسدود می شود.

حتما بخوانید
چگونه با کودکان سفر کنیم

 

جاده هجیج اورامانات

جاده اورامانات زیباترین جاده های ایران

این هم  یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران است. این جاده پل ارتباطی بین روستای هجیج و پاوه است. از این جاده میتوان صدای رودخانه خروشان سیروان را هم بشنوید. معمولاً در هر فصلی که به اینجا بروید با برف رو به رو خواهید شد.

مسیر: از پاوه ۲۵ کیلومتر به سمت جنوب شرق بروید.

بهترین زمان سفر

ازآنجاکه پاوه در استان کردستان قرار دارد و زمستان های آن بسیار سرد و سخت است. ولی در پاییز هم این جاده می‌تواند خطرناک باشد. فصل بهار و تابستان را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

جاده ساحلی چابهار بریس

جاده ساحلی چابهار زیباترین جاده های ایران

اگر از چابهار به سمت شرق بروید، با این جاده بسیار زیبا رو به رو می شوید. این جاده در بین دریا و کوه ها قرار دارد. در مسیر این جاده میتوانید مچشان ها، تالاب لیپار، کوه های مریخی، درختان انجیر، معابد، فرش خزه و زیبایی های دیگر را ببینید. البته این جاده آسفالت مناسبی ندارد.

مسیر: از مرکز چابهار به سمت شرق پیش بروید تا تابلو چابهار-بریس را ببینید.

بهترین زمان سفر

چابهار در فصل زمستان دمای هوای معتدل دارد و نسیم های ملایم در کنار دریا بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

جاده سپیدان به نورآباد

جاده سپیدان زیباترین جاده های ایران

این یکی از زیباترین جاده های پاییزی ایران است. این جاده در استان فارس قرار دارد. در این جاده شاهد مزارع و زمین های کشاورزی، دشت های وسیع و رودخانه های زیبا خواهید بود.

مسیر: استان فارس سپیدان به سمت نورآباد.

بهترین زمان سفر

فصل مناسب برای رفتن به استان فارس و شیراز بهار است. این جاده هم در فصل بهار و ماه اردیبهشت بسیار زیباست.

 

حتما بخوانید
ییلاقات گیلان؛ از ماسال تا هلو دشت

جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال

یکی از جاده های زیبای جنگلی ایران است. این جاده در مسیر تبریز تا گیلان قرار دارد. در این جاده می توانید از بارش باران هم لذت ببرید. این جاده از معدود جاده های زیبای ایران است که چندان سربالایی و سرازیری ندارد.

مسیر: از استان گیلان به سمت خلخال در جنوب استان اردبیل بروید.

بهترین زمان و سفر

گیلان در همه فصل ها زیباست. اما برای دیدن این جاده پاییز بهترین زمان است. تفاوتی نمی‌کند که از اسالم به خلخال می‌روید یا از خلخال به اسالم.

 

جاده گرگان به شاهرود (توسکستان)

جاده گرگان به شاهرورد زیباترین جاده های ایران

این هم یکی از زیباترین جاده های ایران است. این جاده پر از پیچ و تاب است و مناظر سرسبز. البته برای رانندگی در این جاده پر پیچ باید مراقب باشید.

مسیر: در استان گلستان از علی آباد کتول گذر کرده. بین گرگان و سمنان این جاده قرار دارد.

بهترین زمان سفر

همه فصل ها مناسب است اما پاییز زیباتری دارد.

 

جاده چالوس

جاده چالوس زیباترین جاده های ایران

این جادهیکی از زیباترین جاده های ایران است. این جاده از یک سمت با کوه های بلند و سمت دیگر با جنگل های زیبای شمال محاصره شده. قدمت این جاده به دوره قاجار و زمان ناصرالدین شاه برمی گردد.

مسیر این جاده در استان البرز شروع شده و به مازندران ختم می‌شود.

بهترین زمان سفر

این جاده در هر فصلی زیبا است اما در فصول سرد امکان مسدود بودن آن وجود دارد.

 

جاده ارس جلفا

جاده ارس جلفا زیباترین جاده های ایران

این جاده مرز سه کشور نخجوان، آذربایجان و ارمنستان است. این مرز بسیار باریک است به طوری که در این جاده مدام پیامک خروج از کشور دریافت خواهد کرد.

حتما بخوانید
کافه کارتونی در سئول که مثل رویاهای دوران کودکی است

برخلاف جاده های جنگلی ایران که پر از رستورانند، این جاده خالی از هرگونه رستوران است. در یک سمت این جاده رودخانه ارس و سمت دیگر درختان سرسبز قرار دارند.

مسیر: از تبریز ۱۳۰ کیلومتر به سمت منطقه آزاد ارس و جلفا بروید.

بهترین زمان سفر

زیبایی این جاده در فصل بهار و پاییز بیشتر است. برای بازدید از این جاده تجهیزات کافی را داشته باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ایرانگردی
دیدنی های اسلامشهر؛ شهری تاریخی در مجاورت تهران

اسلامشهر از شهرهای تاریخی و پر اهمیت استان تهران است که ۱۲ اثر تاریخی و باستانی آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ به‌روزرسانی شده است. اسلامشهر از شهرهای پرجمعیت استان تهران است که از شرق و جنوب به …

ایرانگردی
جاذبه ی دیدنی و زیبای سد خاکی قوشقیه سی ملکان

 سد قوشقیه سی در ۱۵ کیلومتری از شهر ملکان در بخش لیلان قراردارد که داشتن چشم انداز زیبا و منحصر به فرد از مزیت های این منطقه بشمار می رود. سد قوشقیه بر روی رودخانه لیلان‌چای ساخته شده است. سد زیبای قوشقیه سی منظره ای زیبا را برای شهرستان ساخته …

ایرانگردی
دیدنی های تربت حیدریه، پایتخت ابریشم ایران

تربت حیدریه از شهرهای تاریخی ایران است که نامش از عارفی بزرگ گرفته شده است. این شهر تاریخی هم‌اکنون به قطب زعفران در جهان و پایتخت ابریشم ایران شهرت دارد. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۱ به‌روزرسانی شده است. تربت حیدریه از شهرهای …