شرایط ویزای کار اروپا

شرایط ویزای کار اروپا
سایر

این روزها بسیاری از افراد قصد مهاجرت به اروپا را دارند. بسیاری از افراد سعی می‌کنند که از طریق ویزای دانشجویی امکان مهاجرت به کشورهای خارجی را پیدا کنند. به طور کلی راه‌های قانونی مهاجرت به اروپا شامل تحصیلی، سرمایه‌گذاری یا ویزای کار می‌شود.

از مزایای ویزای کار این است که فرد مهاجر لازم نیست که نگران درآمد خود باشد و مجبور نیست به خاطر مهاجرت تحصیل کند.

با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد گرفتن ویزای کار اروپا بدانید:

ویزای شینگن برای کار

باید توجه کنید که ویزای شینگن برای کار کردن مناسب نیست. در واقع با داشتن این ویزا نمی توانید در اروپا کار کنید. اما اگر ویزای کارر اروپا را داشته باشید می توانید در تمام کشورهای شینگن کار کنید و هیچ فرقی نمی‌کند که این ویزا را از کدام کشور گرفته باشید.

ویزای اروپا

ویزای کار

هر کدام از کشورها قوانین و شرایط خاص برای دادن ویزای کار دارند. پس لازم است که قوانین کشوری که انتخاب کرده اید را بشناسید. پس  این که به کدام کشور حوزه شینگن می روید در برنامه شما تاثیر دارد.

روش های مختلف گرفتن ویزای کار

فردی که ویزای کار اروپا را داشته باشدمی‌تواند در آن کشور اقامت دائم و موقت داشته باشد. روش های گرفتن ویزای کار اروپا به این صورت است:

 • نیروی متخصص و حرفه‌ایskilled worker
 • جوینده کار job seeker
 • پیشنهاد شغلی job offer

ویزای کاری اقامت اروپا

روش نیروی متخصص و حرفه ای

این روش پرطرفدارترین گزینه از بین سه روش بالاست. این روش به این صورت است که کارفرما های اروپایی، از سیستمی مانند لینکدین استفاده کرده و تقاضای نیروی کار می کنند. متقاضیان رزومه خود را برای شرکت میفرستند. بر اساس رزومه ها و امتیازات بعضی از افراد انتخاب می‌شوند و به مرحله بعدی می روند.

حتما بخوانید
آنچه در مسیر مهاجرت به مالزی باید بدانیم

در مرحله بعد از متقاضیان اطلاعات بیشتری خواسته می شود. افرادی که از این قسمت سربلند خارج شوند وارد مرحله بعدی می شوند. در این مرحله شانس دریافت دعوت نامه کاری بالاست.

البته درخواست ها بسیار زیاد است و ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد و معمولا نتیجه موفقیت آمیز نیست. توجه کنید که از سال ۲۰۱۹ تا زمانی نامشخص امکان مهاجرت به اروپا از این طریق ملغی شده است.

روش پیشنهاد شغلی

در حال حاضر این روش بهترین روش برای گرفتن ویزای کار است. این روش به این صورت است که فرد متقاضی کار، با یک شرکت آشنا شده و در صورتی که شرکت تقاضای نیروی کار داشته باشد فرد رزومه خود را برای آن می فرستد.

در صورتیکه شرکت درخواست کار متقاضی را قبول کند، از طریق وکیل مهاجرتی با شرکت قرارداد می بندد. پس از آن مراحل قانونی ویزا طی شده و دعوتنامه شرکت دریافت می شود.

این کیس ها معمولاً ۱۰۰% موفق هستند و ویزا را میگیرند.

مهاجرت کاری

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

 • فرم ثبت نام- که پر شده و دو بار از آن کپی میگیرند توجه کنید که هر دو فرم را امضا کنید.
 • ۲ قطعه عکس- که حداکثر سه ماه از گرفتن آنها گذشته باشد.
 • پاسپورت- که حداکثر باید ۱۰ سال عمر داشته باشد و حداقل ۳ ماه از تاریخ خودتان از شینگن وقت داشته باشد. همچنین پاسپورت شما باید دارای دو صفحه خالی باشد.
 • بیمه مسافرتی- که قبل از گرفتن ویزا باید آن را دریافت کنید.
 • مدارک سکونت- که نشان می دهد در کدام قسمت حوزه شینگن سکونت می‌کنید. این مدرک می‌تواند قرارداد اجاره منزل باشد.
 • قرارداد استخدام- که بین شما و شرکت بسته شده.
 • مدارک تحصیلی- مثلاً دیپلم، کارشناسی و مدارک دیگر.
 • مدرک زبان- باید مدرک زبان با حداقل نمره اعلام شده را داشته باشید. این زبان ممکن است انگلیسی یا زبان دیگری باشد.
حتما بخوانید
بهترین کشورهای دنیا برای کار و تحصیل

ویزای کاری

مراحل گرفتن ویزای کار

 • کشور مورد نظر را انتخاب کرده و به دنبال پیشنهاد تو کاری آن باشید.
 • شرایط لازم را بررسی کنید و دقت کنید که معیارهای لازم را داشته باشید. بعضی از کشورهای اروپایی از شما قرارداد شغلی را می خواهند تا به شما ویزا بدهند.
 • مدارک و اسناد لازم را برای گرفتن ویزا داشته باشید.
 • برای داشتن مصاحبه برای گرفتن ویزا و وقت بگیرید.
 • هنگام مصاحبه ویزا مدارک کامل را همراه داشته باشید.
 • صبور باشید این مراحل ممکن است طول بکشد.
 • توجه کنید که زمان گرفتن ویزا برای هر کشور متفاوت است.

ویزا پاسپورت

برای گرفتن ویزا چقدر زمان نیاز است

بهتر است دو ماه قبل از زمانی که قصد سفر دارید اقدام به گرفتن ویزا کنید. گرفتن ویزا حداقل ۶ هفته زمان می‌برد در بعضی از موارد این ممکن است به ۱۲ هفته هم برسد.

مدت اعتبار ویزای کار اروپا

معمولاً ویزای کار اروپا یک سال اعتبار دارد و البته معمولاً این مدت قابل تمدید است. مدت اعتبار روی برچسب زده شده روی پاسپورت شما درج می‌شود.

ویزا پاسپورت سفر

بلوکارت چیست

افراد دارای این کارت می‌توانند در ۲۵ کشور ۲۹ کشور شنگن کار کنند. برای داشتن بلوکارت باید حداقل لیسانس داشته و یک پیشنهاد کاری هم داشته باشید.  بلوکارت ۱ تا ۴  سال معتبر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
۱۰ مقصد گردشگری منتخب سال ۲۰۲۰ از نگاه Lonely Planet

در بیش از ۹ ماه اخیر بسیاری از مردم در سراسر جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور شدند در برنامه های سفر خود تجدید نظر کنند. با این وجود موسسه Lonely Planet مانند همیشه بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۲۰ را اعلام کرده که ۵۰۰ تجربی گردشگری برتر جهان را …

گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی
سایر
گشتی در «امیر اسپورت آنتالیا»؛ محل بازی ایران – مالی

کمپ امیر اسپورت کمپ امیر اسپورت آنتالیا محل برگزاری آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در آستانه ۳ بازی حساس در جریان مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در منطقه آسیا  است که سومین هفته مهر ۹۹ برگزار می شود. آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران که دومین دیدار …

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم تایلند
سایر
چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم تایلند

هر کشوری مثل یک سیاره ی جداگانه می ماند و در آنجا هیچوقت نمی دانید که چه چیزی انتظارتان را می کشد. و صرفاً با یک سفر کوتاه و اقامت در یک هتل خوب نمی توانید شناخت واقعی از یک مکان جدید و فرهنگ مردم آن پیدا کنید. با چند …