مجاز شدن مشروبات الکلی و زندگی بدون ازدواج + جرم انگاری قتل‌های ناموسی در امارات

سایر

امارات متحده عربی اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد. افزایش آزادی های شخصی نشانگر تغییر در قوانین کشوری است که سعی دارد خود را به یک مقصد گردشگری غربی شده برای گردشگران، کسانی که به دنبال ثروت هستند و فعالان اقتصادی تبدیل کند و در این راه قوانین شرع اسلام را در مورد خارجی ها تعدیل بخشد. دولت امارات قصد دارد با این تحولات اقتصاد کشور و وجهه اجتماعی را بهبود بخشیده و شرایط را برای حضور هر چه بیشتر خارجی ها در این کشور برای گردش و سرمایه گذاری فراهم سازد.

این قوانین جدید پس از آن وضع می شود که دولت امارات متحده عربی اولین کشور عربی بود که دست به عادی سازی روابط خود با اسراییل زد، اقدامی که باعث ورود خیل گردشگران اسراییلی و همچنین سرمایه گذاری ها در زیرساخت های این کشور شد. نمایشگاه اکسپو جهانی که انتظار می رود موجی از سرمایه گذاری ها و بیش از ۲۵ میلیون گردشگر را وارد امارات کند قرار بود ماه اکتبر جاری برگزار شود اما به خاطر شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد. بخش گردشگری بیش از پنج درصد از تولید ناخالص داخلی امارات متحده عربی را به خود اختصاص می دهد اما شیوع کرونا و محدودیت های مسافرت و پرواز باعث شده این بخش در این کشور عربی به شدت آسیب بزند.

امارات اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد.

کاستن از سختگیری ها در زمینه مصرف مشروبات الکلی و زندگی زوجین بدون ازدواج در امارات، به گفته روزنامه ملیت، از زمان اعلام این خبر اجرایی شده و نشان دهنده همگام شدن رهبران امارات با تغییرات سریع در ساختار خانوادگی و اجتماعی در این کشور است. بر اساس قوانین جدید، مصرف، خرید و فروش مشروبات الکلی برای افراد بالای ۲۱ سال بلامانع خواهد بود. اگر چه پیش از این نیز برخی مشروبات الکلی در کافه های این کشور یافت می شود اما افراد برای خرید و انتقال مشروبات الکی و مصرفشان در خانه به مجوزهای دولتی نیاز داشتند. در بخشی دیگر از این قوانین زندگی مشترک زوجینی که رسماً زن و شوهر نیستند نیز آزاد اعلام شده است، موضوعی که تا پیش از این جرم انگاشته می شد.

حتما بخوانید
سوغاتی های تبریز

امارات اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد.

پیش از این نیز در شهرهای امارات متحده عربی و به طور ویژه در دبی وقتی پای خارجی ها در میان بود مقامات سعی می کردند به جرم های اینچنینی توجهی نداشته باشند اما خطر بازداشت و تنبیه همچنان وجود داشت. اما زین پس دیگر هم خارجی ها و هم شهروندان اماراتی در این موارد آزاد خواهند بود. همچنین خودکشی کردن که تاکنون در این کشور جرم انگاشته می شد نیز جرم شناخته نخواهد شد. در تلاش برای حمایت از حقوق زنان، دولت امارات اعلام کرده است قوانینی که حامی قتل های ناموسی هستند را ملغی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: حجاب اجباری در عربستان برداشته شد

اولین نیروگاه هسته ای جهان عرب؛ راه‌اندازی اولین رآکتور هسته‌ای در امارات متحده عربیمنبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
قبرستان فکاهی؛ گورستانی در رومانی با قبرنوشته های طنزآمیز درباره مردگان

مرگ همیشه هم غم انگیز نیست، دست کم در این قبرستان رومانی که در آن مردگان بازدیدکنندگان را با داستان زندگی شان سرگرم می کنند. «قبرستان فکاهی» که در دهکده ای در بخش ساپانتای رومانی واقع شده، مجموعه ای است از بیش از هزار صلیب ارتدکس چوبی پر نقش و …

سایر
گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

شاید نقل مکان به یک شهر بزرگ و شروع یک زندگی تازه نهایت رویایی بسیاری باشد. اما همانطور که همه می دانیم، زندگی در شهرهای بزرگ هزینه هایی نیز دارد، به ویژه اگر هنگ کنگ، پاریس یا زوریخ را انتخاب کنید که بر اساس تحقیقات جدید گران ترین شهرهای جهان …

ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر
سایر
ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر

خاندان سلطنتی بوتان خاندان سلطنتی بوتان پیوندهای خانوادگی خود را با ازدواج خواهر ناتنی پادشاه و برادر زن او تحکیم بخشید. پرنسس یوفلما ۲۷ ساله که خواهر ناتنی کوچکتر پادشاه جیگمه خسار نامگیل وانگچوک است، دیروز در یک مراسم مخفیانه با داشو تینلای نوربو ۲۸ ساله که خلبان و برادر …