جهانگردی

پارک ملی پریار در کرالای هند می باشد که زیستگاه ببر بنگال ، فیل هندی و دیگر حیوانات وحشی و نادر می باشد. این پارک از جاذبه های گردشگری و همچنین تفریحات هند تبدیل شده است. پارک ملی پریار برای علاقه مندان به طبیعت مکان مناسبی است.

پارک ملی پریار به عنوان یکی از مهم ترین پارک های ملی هند با مساحت ۹۲۵ کیلومتر مربع می باشد این پارک ملی محل زندگی بسیاری از گیاهان ، خزندگان ، پرتدگان ، پستانداران ، ماهی ها و دوزیستان است.

در این پارک انتظار دیدن درخت آلوچه، درخت بلسان بنفش، درخت صندل را به همراه دیگر گونه های گیاهی داشته باشید. به غیر از این، در آن مزارع قهوه، چای و هل هم وجود دارد.

گونه های مختلف در پارک ملی پریار باعث شده جذابیت زیادی برای بازدید کنندگان به وجود آورده است که در این میان می توان به رودخانه پریار و همچنین کارخانه چای کانمارا اشاره کرد. رودخانه پریار از معروف ترین جاذبه های این پارک ملی به شمار می رود که با مساحت ۲۶ کیلومتر از زیباترین رودخانه های کرالا به شمار می رود.

کارخانه چای در سال ۱۹۴۰ ساخته شده است که با بازدید از آن می توانید از تاریخ کشت چای و استفاده از دارو های برگی اطلاعات زیادی بدست آورید.

پارک ملی پریار در کرالای هند + تصاویر

وقتی در پارک پریار هستید می توانید تفریحات زیادی را انجام دهید که یکی از آن ها سافاری در جنگل است که از بهترین تفریحات کرالا نیز  به حساب می آید. در این تور مدتی را در جنگل مسیر نوردی می کنید و در هنگام استراحت در چادرهایی در کنار رودخانه پریار کمپ می زنید.  این تور به شما فرصت این را می دهد تا با قبایل محلی بیشتر آشنا شوید و طعم غذاهای محلی آن ها را بچشید.

حتما بخوانید
استانبول از دریچه لنز عکاس حرفه ای

بهترین زمان برای بازدید از پارک پریار

سپتامبر تا ژوئن (شهریور تا خرداد) به عنوان بهترین زمان بازید از این پارک در نظر گرفته می شود. فصل بارندگی های موسمی از سپتامبر تا اوایل اکتبر است که باعث سرسبزی بیشتر گونه های گیاهی این پارک می شود . فصل تابستان از مارس تا ژوئن (اسفند تا خرداد ) است و بهترین زمان برای دیدن فیل های هندی، ببر بنگال و دیگر حیوانات است چون حیوانات در فصل تابستان برای پیدا کردن آب از پناهگاه های خود بیرون می آیند.

منبع: جاذبه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

جهانگردی
دیدنی های سنگاپور، کوچک ترین کشور جنوب شرق آسیا

سنگاپور جاهای بسیار زیادی برای بازدید دارد و می‌توانید کارهای زیادی برای سرگرمی انجام داده و سفری به‌یادماندنی داشته باشید.   نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ به‌روزرسانی شده است. سنگاپور که کشوری متشکل از چندین جزیره است، سرزمین تضادها محسوب می‌شود. محله‌ چینی‌ها …

جهانگردی
سوغاتی های معروف کشور مکزیک که خاص این کشور است!

سوغاتی های کشور مکزیک از جمله سوغاتی هایی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. پیدا کردن سوغاتی در سفر به مکزیک کار سختی نیست زیرا دارای تنوع زیادی سوغاتی می باشد که نشان دهنده ی هنر و فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد. قهوه از سوغاتی های کشور مکزیک …

جهانگردی
جاذبه تفریحی گردشگری زیبا و دیدنی پارک ملی خائو یای (کائو یای) تایلند

پارک های ملی و مناطق حفاظت شده از معروف ترین جاذبه های گردشگری کشور تایلند هستند. در این کشور بیش از ده پارک ملی بزرگ وجود دارد که گردشگران تور تایلند در سفر به شهرهای مختلف از آنها بازدید می کنند. پارک ملی کائو یای (خائو یای) یکی از ده پارک ملی برتر …