چگونه هزینه های سفر را مدیریت کنیم

چگونه هزینه های سفر را مدیریت کنیم
راهنمای سفر

چگونه هزینه های سفر را مدیریت کنیم

هزینه سفر از مهمترین بخش‌های سفر است. در این دوران که اوضاع اقتصادی هم به هم ریخته مجبوریم که در هزینه های سفر هم صرفه جویی کنیم. اگر قصد سفر دارید حتماً به مدیریت هزینه ها هم اندیشیده اید. با ما همراه باشید تا در مورد مدیریت هزینه ها یه سفر بیشتر بدانید.

 

یاد گرفتن از افراد پر سفر

سفر جاده ای

بسیاری از آدم ها افراد پر سفر هستند. اینجور آدم ها عاشق سفر هستند و در هر شرایط اقتصادی به سفر میروند. این آدم ها حتی از مسافرت های کم خرج هم لذت زیادی میبرند. چرا که سفر را تنها یک تجربه شگفت انگیز می دانند که با هر بودجه ای قابل انجام است. اما آیا مایلید بدانید افرادی که سفرهای کم خرج می کنند چگونه این کار را انجام می دهند؟ یعنی چه باید کرد که هم سفر خوشی داشته باشیم و هم هزینه خیلی زیادی نداشته باشد. با ما همراه باشید تا این راه ها را با شما در میان بگذاریم.

 

برنامه ریزی

برنامه ریزی سفر

مهمترین نکته برای مدیریت هزینه یک برنامه ریزی خوب و دقیق است. پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به کجا می خواهید بروید یک برنامه خوب برای سفر خود بچینید. در این برنامه مقصد خود را هم تعیین کنید. ابتدا باید دقت کنید که چقدر بودجه دارید و با توجه به بودجه مقصد خود را مشخص کنید. پس از آن با توجه به بودجه تعداد روزهایی که می‌خواهید در مقصدتان اقامت کنید را مشخص کنید. پس از آن وعده های غذایی که می خواهید بخورید، محل دقیق اقامت و نقاطی که می خواهید به آنها بروید را مشخص کنید.

 

تخمین هزینه ها

واحد پول تایلند

در مرحله بعدی شما می‌دانید که قرار است به کجا بروید و این روزها را چگونه طی کنید. حالا می توانید هزینه سفر تان را با احتمال خوبی تخمین بزنید. با بودجه بندی سفرتان شما می توانید بر هزینه های آن کنترل داشته باشید و طبق بودجه عمل کنید. همچنین پس از آن که هزینه ها را محاسبه کردید، از قیمت ها شوکه نخواهید شد و مبلغ کلی را خواهید فهمید. پس به دنبال خرج های ناخواسته نمی روید.

حتما بخوانید
تور مجازی سوالبارد؛ کرانه آسمان در نروژ

می‌توانید برای پیدا کردن ریز هزینه ها در اینترنت هم جستجو کنید. مثلاً میتوانید هزینه ورود به موزه ها و مکانهای تاریخی، قسمت های تفریحی و هزینه های هتل ها و اقامت گاه های مختلف و غذاهایی که میخواهید بخورید را پیدا کنید.

همچنین در کنار هزینه های پیش بینی شده بودجه ای را هم برای هزینه های غیر قابل پیش بینی اختصاص دهید. در این صورت بودجه بندی شما دقیق تر خواهد بود. برای هزینه‌های پیش بینی نشده می توانید درصدی از بودجه کل سفر را در نظر بگیرید. مثلاً ۱۰ درصد از هزینه کل سفر به این امر اختصاص پیدا می‌کند.

پس از آن به بودجه‌ای که اختصاص داده اید نگاه کنید و در صورتی که هزینه های محاسبه شده با بودجه شما میخواند سفر شما قابل انجام است.

 

سفر اقتصادی

پول جمع کردن برای سفر

هزینه های سفر از لحظه ای که پای خود را از خانه خود بیرون می گذارید شروع می شود. اولین هزینه هزینه رفتن به مقصد است. برای رفتن به مقصد راه‌های مختلفی دارید. شامل:

  • سفر به مقصد با خودرو شخصی
  • سفر به مقصد با وسایل نقلیه عمومی زمینی مانند قطار و اتوبوس
  • سفر به مقصد از طریق هوایی

حالا باید دقت کنید و ببینید طبق بودجه کدام گزینه را ترجیح می دهید. در صورتی که بودجه شما محدود است، بهترین گزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی زمینی است. اما در صورتی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید برای دیدن نقاط مختلف به تاکسی های شهری یا اسنپ و تپسی نیاز خواهید داشت و این خود هزینه رفت و آمد شما را بالا میبرد.

در صورتی که جمعیت کمی دارید و همراه یک خانواده دیگر سفر می کنید، می‌توانید در صورتی که جای کافی دارید به جای دو خودرو از یک خودرو استفاده کنید. البته این معمولاً مناسب زوج های بدون بچه است. به هر حال با این کار هزینه سوخت و هزینه‌های مربوط به استهلاک خودرو تقسیم میشود.

در صورتی که قصد سفر هوایی دارید، بهتر است به دنبال بلیط های چارتر باشید. این بلیت‌ها قیمت مناسب تری نسبت به بلیط های سیستمی دارند. همچنین می توانید از شرکت‌های هوایی ارزان‌تر بلیط بخرید. در صورتی که قصد سفر خارجی دارید، بلیط های غیر مستقیم قیمت پایین تری دارند. پس می توانید با انتخاب آنها در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

حتما بخوانید
همه چیز درباره بات واحد پول تایلند

 

محل اقامت

هتل سفر چمدان

محل اقامت شما در سفر هم از مهم‌ترین مسائل سفر است. بهتر است پیش از شروع سفر این مکان را انتخاب کرده و رزرو کرده باشید. بخصوص در صورتی که در ایام شلوغ سال سفر می کنید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شما می‌توانید به صورت اینترنتی هتل یا قامت گاه مورد نظرتان را رزرو کنید. در این صورت خیالتان از بابت بودجه هم مطمئن خواهد شد.

در صورتی که بودجه محدودی ندارید بهترین اقامتگاه یک هتل پنج ستاره است. اما این هتل ها به خصوص در ایام شلوغ قیمت بالایی دارند و این مناسب سفر کم هزینه نیست.

یکی از گزینه‌های نسبتاً ارزان اقامتگاه های بوم گردی هستند. اقامتگاه ها در قیمت های مختلف وجود دارد و شما می توانید مناسب با بودجه خود آنها را انتخاب کنید. در صورتی که در سفر خارجی هستید ارزانترین گزینه هاستل ها هستند. پس در صورتی که بودجه محدودی دارید آنها را انتخاب کنید.

یکی از نکات مهم در انتخاب اقامتگاه، دسترسی و امکانات آن است. در صورتی که اقامتگاه شما در مرکز شهر باشد به قسمت های گردشگری شهر دسترسی راحت تری خواهید داشت. این باعث کاهش هزینه های رفت و آمد میشود. همچنین امکانات اضافه مانند غذای رایگان یا خشکشویی به کاهش هزینه های شما کمک خواهد کرد.

 

خورد و خوراک

صبحانه به سبک کافه ها

خورد و خوراک هم یکی دیگر از مسائل مهم سفر است. بهتر است قبل از شروع سفر بودجه مربوط به خورد و خوراک را تخمین زده باشید. در صورتی که با ماشین شخصی یا قطار سفر می کنید می‌توانید وعده تو جاده خود را از خانه بیاورید. در این صورت در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد و هم غذای مطمئن می خورید.

غذاهای خشک مانند خشکبار و آجیل مناسب سفر هستند. همچنین می توانید از کنسروها و غذاهای آماده هم استفاده کنید. در این صورت نیاز کمتری به رفتن به رستوران خواهید داشت و در هزینه های شما صرفه جویی می شود. به همراه آوردن میوه جات و تنقلاتی که دیر فاسد می شوند به عنوان میان وعده ایده خیلی خوبی است.

حتما بخوانید
با تور مجازی از آبشار آنجل دیدن کنید

 

حسابداری مخارج

پول در سفر

بهتر است حساب مخارج خود را در طول سفر داشته باشید. مثلاً می توانید در پایان روز حسابداری مخارجتان را انجام بدهید. دقت کنید که آیا مطابق بودجه پیش رفته اید یا نه. میتوانید در صورتی که هزینه های شما بیشتر از مقدار پیش بینی شده است، برنامه سفر خود را کمی تغییر بدهید. مثلاً بخشی از مخارج اضافی را کم کنید. در این صورت هزینه های شما مدیریت خواهد شد.

این موضوع اهمیت دارد که تلاش کنید که بیشتر از بودجه خرج نکنید. بهتر است در مقابل وسوسه مخارج اضافی مقاومت کنید تا سفر شما طبق پیش بینی باشد.

 

تجهیزات لازم را همراه خود بیاورید

لوازم مورد نیاز زنان در سفر

در هنگام استفاده از بعضی از امکانات تفریحی نیاز به تجهیزات خاصی خواهید داشت. بهتر است آنها را از خانه همراه خود بیاورید. مثلاً مایو، کلاه آفتابگیر، تجهیزات کوهنوردی و صخره نوردی و خیلی از موارد دیگر را می توانید با خود بیاورید. چون در صورتی که مجبور باشید آنها را از مقصد خریداری کنید هزینه اضافی به شما تحمیل می شود. همچنین گاهی خرید کردن از مقصد به معنای خرید بی کیفیت ولی گران است. مانند خریدن مایو از دکه های ساحلی.

 

جمع بندی

در صورتی که مدیریت هزینه های سفر را به درستی انجام دهید، متوجه خواهید شد که میتوانید بیشتر به سفر بروید. همچنین لذت شما از سفر بیشتر خواهد شد. تنها کافی است که برنامه ریزی خوبی داشته باشید و به اصول برنامه ریزی خود پایبند باشید.

همچنین می توانید در صورتی که ایده های مختلفی برای کاهش دادن هزینه های خود دارید، آنها را عملی کنید. در پایان امیدواریم از سفری لذت بخش با هزینه پیش بینی شده بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

راهنمای سفر
بهترین برند چمدان مسافرتی کدام است؟!

 چطور باید در هنگام خرید چمدان بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ طراحی، مقاومت، رنگ و راحتی در حمل و نقل از جمله عوامل مهم در انتخاب یک چمدان است. تمامی این ویژگی‌ها چمدان دلسی را به یک انتخاب بی نظیر در بین برند های چمدان سفری تبدیل کرده است.  وقتی …

دیدنی های نطنز؛ نگینی سرسبز در دل کویر
راهنمای سفر
دیدنی های نطنز ؛ نگینی سرسبز در دل کویر

نطنز نطنز چون نگینی سرسبز میان شهرهای خشک و بیابانی اطراف خود می‌درخشد. این شهر یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری استان اصفهان است که دیدنی های نطنز گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. باغ شهری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان در دل کویر قرار گرفته که نطنز …

تحصیل در کانادا، انگلیس و سوئیس
راهنمای سفر
تحصیل در کانادا، انگلیس و سوئیس

تحصیل در خارج از کشور تحصیل در خارج از کشور امروزه امکان پذیر میباشد و افراد می توانند با ارائه مدارک کافی در تمامی مقاطع تحصیل در خارج از ایران به تحصیل بپردازند. کشور سوئیس کشور سوئیس کشوری فدرالی و کنفدراسیونی واقع در حوزه شنگن، واقع در اروپای غربی به پایتختی برن، …