گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

سایر

شاید نقل مکان به یک شهر بزرگ و شروع یک زندگی تازه نهایت رویایی بسیاری باشد. اما همانطور که همه می دانیم، زندگی در شهرهای بزرگ هزینه هایی نیز دارد، به ویژه اگر هنگ کنگ، پاریس یا زوریخ را انتخاب کنید که بر اساس تحقیقات جدید گران ترین شهرهای جهان برای زندگی هستند. بخش Economist Intelligence Unit (EIU) که ۱۳۳ شهر بزرگ جهان را در زمینه هزینه زندگی با هم مقایسه کرده و هزیه زندگی در این شهرها را بر اساس سبد ۱۳ قلم روزمره با هم مقایسه کرده، این سه شهر را گران ترین و پرهزینه ترین شهرهای جهان برای زندگی در سال ۲۰۲۰ قرار داده است.

شهرهای اروپایی در سال اخیر در زمینه هزینه توانسته اند سنگاپور و اوزاکا را پشت سر بگذارند که در گزارش قبلی در ماه مارس گران ترین شهرهای جهان در کنار هنگ کنگ بودند. در رده بندی جدید تاثیر هزینه های دوران کرونا نیز در رده بندی نهایی منظور شده است. نوسانات ارزی دوران شیوع کرونا که گریبان دلار آمریکا را به طور ویژه گرفته است بدین معناست که زندگی در شهرهای در آفریقا، آمریکا و شرق اروپا از ماه مارس ارزان تر شده در حالی که اروپای غربی که ارزش یورو در مقابل دلار افزایش یافته، قیمت کالاها با افزایش مواجه بوده است. ارزش فرانک سوییس در ماه های گذشته نیز با افزایش همراه بوده است.

بخش Economist Intelligence Unit (EIU) که 133 شهر جهان را در زمینه هزینه زندگی با هم مقایسه کرده، هنگ کنگ، پاریس و زوریخ را گران ترین شهرهای جهان دانسته است.

گران ترین شهرهای جهان

سنگاپور و اوزاکا اکنون در رتبه های چهارم و پنجم گران ترین شهرهای جهان قرار داشته، در حالی که تل آویو در کنار اوازکا قرار گرفته است. خارج شدن کارگران خارجی از سنگاپور در دوران شیوع کرونا عامل اصلی در کاهش رتبه این شهر در رده بندی گران ترین شهرهای جهان بوده که باعث شده جمعیت این شهر برای اولین بار در ۱۷ سال گذشته با کاهش همراه باشد. فهرست ۱۰ کشور اول این فهرست با نام ژنو، نیویورک سیتی، کپنهاگن و لس آنجلس کامل می شود. سیدنی نیز در رتبه پانزدهمین شهر گران جهان قرار داشته و لندن و نایروبی نیز به ترتیب در رتبه های ۲۰ و ۷۷ قرار دارند. مسکو و دهلی نو نیز به ترتیب رتبه های ۱۰۶ و ۱۲۱ را به خود اختصاص داده اند.

حتما بخوانید
Codecasa Jet 2020؛ قایق تفریحی مفهومی که شبیه هواپیماهای آواکس است

بخش Economist Intelligence Unit (EIU) که 133 شهر جهان را در زمینه هزینه زندگی با هم مقایسه کرده، هنگ کنگ، پاریس و زوریخ را گران ترین شهرهای جهان دانسته است.

بیشترین صعود در این رتبه بندی مربوط به تهران است که از رتبه ۱۰۶ در رتبه بندی قبلی به رتبه ۷۹ در جدیدترین گزارش رسیده و کاهش ارزش پول ملی و تحریم های ایالات متحده که بر منابع مصرفی تاثیرگذار بوده بیشترین نقش را در این افزایش رتبه داشته است. ریکیاویک، ریو دوژانیرو و سائو پائولو نیز بیشترین کاهش قیمت اجناس را تجربه کرده اند که دلیل آن کاهش ارزش پول ملی و افزایش فقر عنوان شده است. برزیل در دوران شیوع کرونا به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. دمشق در سوریه نیز شهری است که کمترین هزینه زندگی را دارد و بعد از آن نوبت به تاشکند در ازبکستان، لوساکا در زامبیا، کاراکاس در ونزوئلا و آلماتی در قزاقستان می رسد. ۱۰ شهر پایین این فهرست که کمترین هزینه زندگی را دارند با کراچی در پاکستان، بوئنوس آیرس در آرژانتین، الجزیره در الجزایر و بنگلور در چنای هند کامل می شوند.

بخش Economist Intelligence Unit (EIU) که 133 شهر جهان را در زمینه هزینه زندگی با هم مقایسه کرده، هنگ کنگ، پاریس و زوریخ را گران ترین شهرهای جهان دانسته است.

گران ترین شهرهای جهان برای زندگی در سال ۲۰۲۰

  1. پاریس، فرانسه
  2. هنگ کنگ
  3. زوریخ، سوییس
  4. سنگاپور
  5. اوزاکا، ژاپن
  6. تل آویو، اسراییل
  7. ژنو، سوییس
  8. نیویورک سیتی، ایالات متحده
  9. کپنهاگن، دانمارک
  10. لس آنجلس، ایالات متحده

بیشتر بخوانید: گران ترین شهرهای جهان برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه؛ کاهش عمومی اجاره بهامنبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سایر
قبرستان فکاهی؛ گورستانی در رومانی با قبرنوشته های طنزآمیز درباره مردگان

مرگ همیشه هم غم انگیز نیست، دست کم در این قبرستان رومانی که در آن مردگان بازدیدکنندگان را با داستان زندگی شان سرگرم می کنند. «قبرستان فکاهی» که در دهکده ای در بخش ساپانتای رومانی واقع شده، مجموعه ای است از بیش از هزار صلیب ارتدکس چوبی پر نقش و …

سایر
مجاز شدن مشروبات الکلی و زندگی بدون ازدواج + جرم انگاری قتل‌های ناموسی در امارات

امارات متحده عربی اعلام کرده است که نوشیدن مشروبات الکلی و زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی مجاز بوده و قتل های ناموسی نیز دیگر در قالب جرم شناسایی خواهند شد. افزایش آزادی های شخصی نشانگر تغییر در قوانین کشوری است که سعی دارد خود را به یک …

ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر
سایر
ازدواج خواهر پادشاه با برادر ملکه برای حفظ حلقه خاندان سلطنتی بوتان + تصاویر

خاندان سلطنتی بوتان خاندان سلطنتی بوتان پیوندهای خانوادگی خود را با ازدواج خواهر ناتنی پادشاه و برادر زن او تحکیم بخشید. پرنسس یوفلما ۲۷ ساله که خواهر ناتنی کوچکتر پادشاه جیگمه خسار نامگیل وانگچوک است، دیروز در یک مراسم مخفیانه با داشو تینلای نوربو ۲۸ ساله که خلبان و برادر …