۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جریمه برای توریست هایی که در ترکیه ماسک نمی پوشند

سایر

مرزهای ترکیه چند روزی است که به روی توریست های برخی کشورها باز شده است اما تردد این افراد در خیابان ها منوط به رعایت برخی اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک است. روز گذشته دولت این کشور اعلام کرد که کاملا در مورد استفاده از ماسک جدی است و از همین حالا کلیه توریست ها در شهرهای مختلف آن بابت نپوشیدن ماسک ۹۰۰ لیر معادل با ۱۳۱ دلار (تا امروز ۲ میلیون و ششصد هزار تومان) جریمه خواهند شد.

وزیر کشور ترکیه به فرمانداران ۸۱ استان ترکیه دستور داده که از خاطیان جریمه بگیرند.

براین اساس افرادی که از پوشیدن ماسک امتناع کنند در مرحله نخست هشدار می گیرند و اگر مجددا این کار را تکرار کنند به خاطر نپوشیدن ماسک جریمه خواهند شد. پلیس و ژاندارمری ترکیه پیشتر هشدارهایی را به افراد خاطی داده بود و حالا این سازمان ها موظف به دریافت جریمه شده اند. براساس یکی از قوانین بهداشت عمومی در ترکیه مقامات این کشور اجازه دارند افرادی که قوانین وضع شده برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس را رعایت نمی کنند جریمه نمایند. این فرمان زمانی صادر شد که فرمانداران استان های مختلف در ترکیه جریمه های مختلفی را برای رعایت نکردن قوانین بهداشتی و نپوشیدن ماسک وضع کرده بودند.

در حال حاضر پوشیدن ماسک برای افرادی که به کلیه ۴۸ استان ترکیه سفر می کنند اجباری است اما شهروندان ترک صرفا در برخی اماکن از جمله مراکز خرید، سوپرمارکت ها، رستوران ها، کافه ها و آرایشگاه های ۳۳ استان موظف به پوشیدن ماسک هستند.

حتما بخوانید
گشتی در «نصیرالملک» شیرازی ها به بهانه روز شیراز

ترکیه در روز یکشنبه این هفته ابتلای ۱۲۴۸ مورد جدید به کرونا ویروس را در این کشور تایید کرد. به این ترتیب کل تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در خاک این کشور به رقم ۱۸۶۴۹۳ نفر رسید. همچنین در روز یکشنبه این هفته ۱۹ نفر به خاطر ابتلا به این بیماری در ترکیه جان باختند تا کل آمار کشته شدگان در این کشور به ۴۹۲۷ نفر برسد.

هفته گذشته سه شهر استانبول، آنکارا (پایتخت ترکیه) و شهر بورسا در شمال غربی ترکیه به ۴۵ استانی در این کشور ملحق شدند که پوشیدن ماسک در اماکن عمومی شان اجباری اعلام شده است.

نپوشیدن ماسک

گفتنی است طبق توافق های صورت گرفته میان دو کشور ایران و ترکیه، پروازهای مسافری میان این دو کشور از تاریخ یکم آگوست (۱۱ مرداد ماه) از سر گرفته خواهد شد. البته قرار بود که این اتفاق زودتر بیفتد اما به خاطر شدت گرفتن شیوع کووید ۱۹ به تعویق افتاد.

ترکیه از ابتدای فروردین ماه و در تلاش برای مهار کرونا کلیه مرزهای خود را به روی مسافران خارجی بست و پروازهای بین المللی اش را به حالت تعلیق آورد. پروازهای بین المللی از ترکیه به مقصد چهل کشور دنیا مدتی است که آغاز شده است اما به خاطر شدت شیوع کرونا در کشورمان از سرگیری پروازها میان ترکیه و ایران به یک ماه دیگر موکول شده.منبع: روزیاتو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود
سایر
صبحانه هایی که در هتل ها و کافه های ایران سرو میشود

صبحانه یکی از مهمترین وعده های روزانه است. مصرف صبحانه ضروری است و توسط پزشکان توصیه شده. در هتل ها و رستوران ها و اقامتگاه ها یکی از جذاب‌ترین وعده ها صبحانه است. از رنگبندی منحصربه‌فرد صبحانه ها تا تنوع بالای خوراک های گرم و سرد که قدرت انتخاب بالایی …

جذابیت های تنها سفر کردن
سایر
جذابیت های تنها سفر کردن

بیشتر ما سفر های دسته جمعی را دوست داریم. بعضی از ما تجربه سفرهای دو نفره را هم دارند و برخی دیگر با تور هم سفر کرده اند. اما ممکن است تصور کنید که تنهایی سفر کردن بی فایده و خسته کننده است. ما در اینجا مزایای تنها سفر کردن …

چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم
سایر
چطور به غذاهای خیابانی اعتماد کنیم

در سفر حتماً وسوسه می شوید که از غذاهای خیابانی محلی که به آن سفر کرده اید هم امتحان کنید. به هر شهری که برویم غذا یک ضرورت است. اما خوردن غذای ناسالم ممکن است موجب مسمومیت شود و در صورت مسمومیت سفر به تجربه ناخوشایندی تبدیل می شود. در …