۹۳ درصد مردم جهان در کشورهایی با ممنوعیت های سفر ویروس کرونا زندگی می‌کنند

سفر

هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که تنها در عرض سه ماه، یک ویروس به نام کرونای جدید، ورود و خروج از مرزهای بیش از ۹۰ درصد کشورهای جهان را با محدودیت روبه‌رو کند.

کووید ۱۹ با مبتلا کردن بیش از یک میلیون نفر در سراسر دنیا و گرفتن جان بیش از ۵۰ هزار نفر، طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، تبدیل به یک بیماری همه‌گیر شده است. این روزها بیشتر کشورهای جهان با محدودیت‌های مرزی و سفر روبه‌رو هستند.

طبق آمار جدید مرکز تحقیقاتی «پیو» (Pew Research Center)، در حال حاضر، حداقل ۷٫۲ میلیارد نفر در کشورهایی زندگی می‌کنند که به‌خاطر شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، دارای محدودیت‌های سفر هستند.

طبق گزارش پیو، با بسته‌شدن بخشی از مرزها یا کل مرزهای بیشتر کشورها به روی اتباع بیگانه، ۹۳ درصد کل جمعیت جهان در کشورهای خود، گیر افتاده‌اند.

آنالیز این مرکز نشان می‌دهد:

حرکت مردم در بین مرزها در بیشتر نقاط جهان، متوقف شده است، زیرا کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید، مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان و در برخی مواقع، شهروندان خود، بسته‌اند.

گزارشی که در روز چهارشنبه در وب‌سایت این مرکز تحقیقاتی منتشر شد، داده‌های اخبار بسته‌شدن مرزها و داده‌های جمعیتی را از سازمان ملل، ترکیب کرده است. نقشه مرکز تحقیقاتی پیو، محدوده گسترده‌ای از محدودیت‌ها در سراسر جهان را به ما نشان می‌دهد.

ماه گذشته، سازمان بین‌المللی مهاجرت گزارش داد که ۱۷۴ کشور، سرزمین و منطقه در سراسر جهان دارای محدودیت‌های سفر در ارتباط با ویروس کرونا هستند و این محدودیت‌ها را در مقیاس و شدت، بی‌سابقه خواند.

حتما بخوانید
چگونه در سفرهایی هوایی دچار بیماری حرکت نشویم؟

«ناتالیا بانولسکو بوگدان» (Natalia Banulescu-Bogdan)، دستیار مدیر برنامه بین‌المللی موسسه سیاست‌های مهاجرتی (MIP)، شرح داد که آنچه قبلا در مورد محدودیت‌های سفر، گفته است، یک «شتاب غیر عادی» بود.

بوگدان در یک رویداد اخیر در مورد تاثیرات این بیماری همه‌گیر بر مهاجرت، گفت که تعداد معدودی از کشورها، در ابتدای ماه مارس، دارای محدودیت‌های سفر بودند. هفته‌ها بعد، بیشتر کشورها، محدودیت‌های سفر را در سرزمین خود، اجرایی کردند.

بوگدان گفت:

من فکر می‌کنم در این مقطع، تقریبا تمام کشورها در جهان با هر ابزاری که در اختیار دارند، با هرگونه ورود به مرزهایشان، مقابله می‌کنند.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

راهنمای سفر دو روزه به مشهد
سفر
راهنمای سفر دو روزه به مشهد

مشهد یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان است. اگر فرصت زیادی ندارید و تنها در دو روز می خواهید از زیبایی های این شهر بهره مند شوید با ما تا انتهای مطلب همراه شوید. یک سفر خوب سفر خوب از نظر هرکس معنای متفاوتی دارد. بعضی ها …

بهترین زمان برای سفر کردن به یزد
سفر
بهترین زمان برای سفر کردن به یزد

یزد قدیمی ترین شهر خشتی ایران است. این شهر به دلیل داشتن آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی یکی از شهرهای مناسب برای سفر است. با ما همراه باشید تا بهترین زمان برای سفر به یزد را با توجه به فاکتورهای مختلف بررسی کنیم. یزد شهر یزد در مرکز استان …

بهترین زمان برای سفر به شیراز چه موقع است
سفر
بهترین زمان برای سفر به شیراز چه موقع است

شیراز یکی از زیباترین شهرهای ایران است و در فصل بهار حتی زیباتر از همیشه است. در حقیقت بهترین ماه برای سفر به شیراز اردیبهشت ماه است. چون در ماه اردیبهشت شکوفه های بهار نارنج با بوی بی نظیرشان هوا را پر میکنند. در این مقاله به بررسی بهترین زمان …