۹۳ درصد مردم جهان در کشورهایی با ممنوعیت های سفر ویروس کرونا زندگی می‌کنند

سفر

هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که تنها در عرض سه ماه، یک ویروس به نام کرونای جدید، ورود و خروج از مرزهای بیش از ۹۰ درصد کشورهای جهان را با محدودیت روبه‌رو کند.

کووید ۱۹ با مبتلا کردن بیش از یک میلیون نفر در سراسر دنیا و گرفتن جان بیش از ۵۰ هزار نفر، طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، تبدیل به یک بیماری همه‌گیر شده است. این روزها بیشتر کشورهای جهان با محدودیت‌های مرزی و سفر روبه‌رو هستند.

طبق آمار جدید مرکز تحقیقاتی «پیو» (Pew Research Center)، در حال حاضر، حداقل ۷٫۲ میلیارد نفر در کشورهایی زندگی می‌کنند که به‌خاطر شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، دارای محدودیت‌های سفر هستند.

طبق گزارش پیو، با بسته‌شدن بخشی از مرزها یا کل مرزهای بیشتر کشورها به روی اتباع بیگانه، ۹۳ درصد کل جمعیت جهان در کشورهای خود، گیر افتاده‌اند.

آنالیز این مرکز نشان می‌دهد:

حرکت مردم در بین مرزها در بیشتر نقاط جهان، متوقف شده است، زیرا کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید، مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان و در برخی مواقع، شهروندان خود، بسته‌اند.

گزارشی که در روز چهارشنبه در وب‌سایت این مرکز تحقیقاتی منتشر شد، داده‌های اخبار بسته‌شدن مرزها و داده‌های جمعیتی را از سازمان ملل، ترکیب کرده است. نقشه مرکز تحقیقاتی پیو، محدوده گسترده‌ای از محدودیت‌ها در سراسر جهان را به ما نشان می‌دهد.

ماه گذشته، سازمان بین‌المللی مهاجرت گزارش داد که ۱۷۴ کشور، سرزمین و منطقه در سراسر جهان دارای محدودیت‌های سفر در ارتباط با ویروس کرونا هستند و این محدودیت‌ها را در مقیاس و شدت، بی‌سابقه خواند.

حتما بخوانید
شهرهای صخره ای جهان ، شگفت انگیز و باورنکردنی

«ناتالیا بانولسکو بوگدان» (Natalia Banulescu-Bogdan)، دستیار مدیر برنامه بین‌المللی موسسه سیاست‌های مهاجرتی (MIP)، شرح داد که آنچه قبلا در مورد محدودیت‌های سفر، گفته است، یک «شتاب غیر عادی» بود.

بوگدان در یک رویداد اخیر در مورد تاثیرات این بیماری همه‌گیر بر مهاجرت، گفت که تعداد معدودی از کشورها، در ابتدای ماه مارس، دارای محدودیت‌های سفر بودند. هفته‌ها بعد، بیشتر کشورها، محدودیت‌های سفر را در سرزمین خود، اجرایی کردند.

بوگدان گفت:

من فکر می‌کنم در این مقطع، تقریبا تمام کشورها در جهان با هر ابزاری که در اختیار دارند، با هرگونه ورود به مرزهایشان، مقابله می‌کنند.منبع: کجا رو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سفر
دیدنی های دورود؛ پایتخت طبیعت ایران

درود، پایتخت طبیعی ایران با جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده زیبا مانند آبشار شوی، آبشار بیشه و دریاچه گهر، یکی از زیباترین شهرهای استان لرستان و البته ایران است. نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ به‌روزرسانی شده است. شهر دورود در شرق استان لرستان و در …

سفر
آشنایی با درخت سرو ابر کوه/ مسن ترین درخت جهان

دست کم 50 درخت روی زمین وجود دارند که بیش از هزار سال عمر کرده‌اند و محققان معتقدند راز  طول عمر این درختان سیستم آوندی بخش بخش آن‌هاست که باعث می‌شود بخشی از درخت بمیرد و بقیه بخش‌ها به حیات خود ادامه دهند. به علاوه بسیاری از درخت‌ها مانند ما پیر …

سفر
قدیمی ترین غذاهای کشف شده توسط باستان شناسان دنیا

باستان شناسان در طی سال های مختلف مجموعه ای از قدیمی ترین غذاها را از دل خاک و یا اعماق دریا استخراج کردند. باستان شناسان تاکنون مواد غذایی مختلفی کشف کردند، این غذاها را از مقبرهای باستانی، از کشتی های غرق شده در اعماق دریا و یا حتی آویخته شده …